logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Granty Ekologiczne przyznane
Chcą zachęcać bydgoszczan do ekologicznych środków transportu i wspólnie dbać o czyste powietrze. Pomogą im w tym Bydgoskie Granty Ekologiczne – w tym roku ratusz przyznał aż 33 takich nagród


Do konkursu zgłosiło się 36 podmiotów, z których 33 otrzymały rekomendację Komisji i otrzymały Bydgoskie Granty Ekologiczne. Do podziału jest w sumie 50 tys. zł.

Tematami przewodnimi w tegorocznej edycji były ekologiczne środki transportu - zachęcanie bydgoszczan do korzystania z bardziej innych środków transportu niż samochody i częstsze korzystanie z np. z komunikacji miejskiej, rowerów, rolek, czy poruszania się pieszo, a także porównanie różnych środków transportu i ich wpływ na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne.

Szczególnie promowane były także wnioski, w których uwzględniono dbałość o czyste powietrze w mieście, w tym zwrócenie uwagi na spalanie odpadów.

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zestawienie przyznanych Grantów TUTAJ

 

Warto wiedzieć:

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 2016 r. powstał Bydgoski Grant Ekologiczny jako forma wyróżnienia przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska, działaniami proekologicznymi oraz propagowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Przyznanie Grantu wiąże się m.in. z ufundowaniem nagród rzeczowych oraz pomocą finansową przy organizacji zgłoszonych przedsięwzięć.