logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

100 nowych drzew w Myślęcinku
W niedzielę (2 kwietnia) teren w największym miejskim parku wzbogaci się o kolejnych 100 nowych drzewek. Spotkajmy się tam o godz. 12.00.


Na terenie LPKiW planujemy sadzenie określonych gatunków drzewek - brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna. Lokalizacja terenu na którym będziemy sadzić drzewka dostępna jest TUTAJ.

Jeśli jednak mieszkańcy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku, prosimy o kontakt pod nr tel. 795506797 lub 883366067 (do 4 kwietnia br.). Pracownicy parku udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację posadzenia drzewka na terenie Myślęcinka. Podczas niedzielnego sadzenia drzewek mieszkańcy mogą liczyć na pomoc pracowników parku, a także skorzystanie z niezbędnych narzędzi ogrodniczych. Każdy, kto zasadzi drzewko otrzyma symboliczny certyfikat „Zielone miasto 2017”.

Przypominamy, że dzięki współpracy miasta Bydgoszczy z Radiem ZET do mieszkańców trafiło tysiąc sadzonek dębu szypułkowego. Tysiąc pierwszą sadzonkę w parku Kazimierza Wielkiego posadzili prezydent Rafał Bruski i prezenter radiowy Kamil Nosel. Sadzonkę chroni estetyczny płotek, na którym zawieszono tabliczkę z napisem „Drzewo Radia Zet” oraz logotypami miasta i radia. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.