Nowa bieżnia i siłownia na Okolu

Mieszkańcy Okola w czasie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybrali do realizacji duży projekt sportowy. Na terenie III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Nowogrodzkiej dobudowana zostanie bieżnia lekkoatletyczna oraz siłownia zewnętrzna. Trwa budowa ogrodu sensorycznego przy ul. Granicznej.

Najwięcej głosów – ponad 170 - mieszkańcy Okola  oddali na  projekt „Sport to zdrowie”. Zakłada on rozbudowę obiektów sportowych zlokalizowanych przy liceum. Wcześniej zbudowana tam boiska „Orlik”. Teraz dobudowana zostanie również trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna oraz siłownia zewnętrzna. W poprzednich latach przy szkole mieszczącej się w charakterystycznym historyzującym budynku z 1879 roku wykonano wiele innych prac.  Szkoła przeszła całkowitą modernizację. Miasto zleciło między innymi  wymianę okien, podłóg, płotu, gruntowne remonty sal, uporządkowanie dziedzińca oraz wiele innych prac. Z bogatą historią ważnej bydgoskiej szkoły można zapoznać się TUTAJ.

Drugim zadaniem wybranym przez mieszkańców, którego zakres zostanie uzależniony od środków po budowie bieżni ma być kolejny etap rewitalizacji placu Chełmińskiego. Projekt wsparło blisko 130 mieszkańców. W poprzednich latach udało się przygotować kompleksową dokumentację, zbudować plac do street workoutu, przebudować część oświetlenia i jedną ze ścieżek.

Obecnie na Okolu trwa również budowa ogrodu sesnsorycznego. Realizacja inwestycji pozwoli dzieciom, w tym m.in. wychowankom SOSW, na bardziej efektywny rozwój poprzez zabawę, będzie też pomocny w terapii i edukacji. Nasadzone zostaną wielobarwne rośliny, rośliny szumiące na wietrze oraz intensywnie pachnące. Nie zabraknie warzywniaka i urządzeń do zabawy i poznawania świata.

Warto wiedzieć

Bydgoszczanie wybrali nowe projekty w 9. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 mln zł pozwoli zrealizować co najmniej 54 zadania osiedlowe, 21 projektów społecznych i 2 inwestycje ponadosiedlowe, które zyskały najwięcej głosów. Są wśród nich m.in: dalsza rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem, budowa kolejnych dróg rowerowych i nowych miejsc rekreacji. Na wszystkie projekty łącznie oddano prawie 50 tysięcy głosów. Więcej na www.bdgbo.pl