logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nabór do bydgoskich podstawówek
Internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych rozpoczęła się we wtorek, 15 lutego br. Rodzice na zapoznanie się z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy mają czas do 3 marca. Szacuje się, że we wrześniu br. do pierwszej klasy wyruszy 2,8 tys. dzieci.


Dzieci z rocznika 2015 czekają duże zmiany. Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym ich przygoda ze szkołą podstawową. Przypominamy, że w roku szkolnym 2022/2023 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2 800 siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy.

Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatki, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej. Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego VULCAN.
 
Miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę dla pierwszoklasistów w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.
 
Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 25 marca godz. 12.00. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.
 
Co powinieneś wiedzieć o rekrutacji ?

  • Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. Lista obwodów TUTAJ.
  • Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
  • We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie 2 szkoły z określeniem preferencji.
  • W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.
  • W przypadku przyjęcia do klasy sportowej, wymagane jest wcześniejsze przeprowadzenie testu sprawności fizycznej oraz orzeczenie lekarskie.
  • Kryteria postępowania rekrutacyjnego znajdują się TUTAJ.