logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Edukacyjny Punkt Informacyjny dla uchodźców
Od poniedziałku, 7 marca br. działa Edukacyjny Punkt Informacyjny dla Uchodźców, w którym Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną mogą dowiedzieć się, w których szkołach są wolne miejsca, gdzie powstaną klasy przygotowawcze itp. Informacje udzielane są w języku ukraińskim i polskim.


Punkt został uruchomiony przy Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli, działa od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 w języku ukraińskim i polskim. Dedykowany jest uchodźcom z Ukrainy, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i chcą uzyskać informacje z zakresu edukacji w Bydgoszczy, m.in. w których szkołach są wolne miejsca; w których szkołach zostaną uruchomione oddziały przygotowawcze; jaka jest oferta szkół ponadpodstawowych, gdzie i z jakich zajęć pozalekcyjnych mogą korzystać dzieci, jaka jest oferta dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, z niepełnosprawnościami etc.

Informacji można zasięgnąć przez telefon, mail lub przychodząc osobiście do MOEN-u przy ul. Sobieskiego 10. Zdajemy sobie sprawę, że będą różne preferowane formy kontaktu dlatego przygotowaliśmy kilka opcji do wyboru.  
 
Edukacyjny Punkt Informacyjny dla Uchodźców
Tel. 785-122-701 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00, mail: epi@moen.edu.bydgoszcz.pl - w języku ukraińskim i polskim.
Można też przyjść osobiście na ul. Sobieskiego 10b (II piętro, sala nr 58).