Złota Setka Pomorza i Kujaw

W poniedziałek (16 maja) w Operze Nova odbyła się jubileuszowa, 20. gala podsumowująca ranking Złota Setka Pomorza Kujaw - regionalny ranking na najlepsze przedsiębiorstwa i firmy.

Bydgoszcz - podobnie jak w roku ubiegłym - zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy samorząd zdaniem przedsiębiorców". Drugie miejsce zajął  Inowrocław, a trzecie Włocławek. Pozostałe nagrody przyznano w następujących kategoriach.

Filary Regionu - Najlepsza Duża Firma pod względem wyników finansowych:
I miejsce Anwil SA, II miejsce Gzella Poland Sp. z o.o. Sp. k., III miejsce - Mondi Świecie SA i Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o.
Filary Regionu - Najlepsza Średnia Firma pod względem wyników finansowych:
I miejsce - Vivid Games SA, II miejce - Mac-Graf Sp. z o.o. Sp. k., III miejsce - PBDI SA. i P.W. "BEMIX" Benedykt Mieszczak.
Filary Regionu - Najlepsza Mała Firma pod względem wyników finansowych:
I miejsce - VIGRAN Iwański Kryger Stasikowski Sp. j., II miejsce -Taurus-Technic Sp. z o.o., III miejsce - Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna HENEX Henryk Hyjek.

Eksporter Regionu – Najlepsza duża firma pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy:
I miejsce - HSF Logistics Polska Sp. z o.o., II miejsce - Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych "TOWIMOR" SA, III miejsce - WIKA Polska Sp. z o.o. Sp. k.
Eksporter Regionu - Najlepsza średnia firma pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy:
I miejsce - Cronimet PL Sp. z o.o., II miejsce - METALBARK Sp. z o.o. Sp. k., III miejsce - Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
Exporter Regionu - Najlepsza mała firma pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy:
I miejsce - Helgesen Sp. z o.o., II miejsce - Dark Reactor, III miejsce - Ewa Collection.

Najlepsza Średnia Firma:
Najlepsza Mała Firma:

Najbardziej Innowacyjne Firmy na Kujawach i Pomorzu:
wśród dużych firm - Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA, wśród małych i średnich - Vivid Games SA, najbardziej innowacyjna firma mikro - "Tolek" Rehabilitacyjne Rowery Trójkołowe.

Do rankingu zgłosiło się ponad 100 przedsiębiorstw. Zgłoszenia mogły nadsyłać firmy, które prowadzą działalność gospodarczą  na terenie ukazywania się „Gazety Pomorskiej”. Zwycięzców wybierała powołana przez Gazetę Pomorską Kapituła, składająca się z zespołu kontrolerów finansowych, którzy analizowali i weryfikowali dane firmy, a grupa złożona min. z dziennikarzy i ekspertów z branży oceniała innowacje. Podliczane były także głosy oddane na samorządy przez uczestników złotej setki. Tegorocznej gali towarzyszyła akcja charytatywna. Przez 4 lata zbierane były pieniądze na Koło Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, działające w Bydgoszczy, a wsparcie przeznaczono na doposażenie kliniki, w której leczą się dzieci z całego województwa. Łącznie przez te lata zebrano ok. 15 tys. zł.