logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wkrótce otwarcie logistycznego centrum. Trwa rekrutacja
6 marca firma ID Logistics uruchomi przy ul. Chemicznej nowe centrum dystrybucyjne dla sieci handlowej Carrefour. Będzie w nim zatrudnieniowych około 300 osób.


Budowa bydgoskiego  centrum dystrybucji Carrefour rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi blisko 37 tysięcy metrów kwadratowych.  Wcześniej teren został został przygotowany pod inwestycje i uzbrojony. W 2015 roku wybudowano połączenie ulicy Chemicznej z Nowotoruńską. Projekt obsługuje Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Tysiące artykułów, nowoczesne rozwiązania

W magazynie składowane będa różnego rodzaju artykuły, w tym spożywcze (owoce, warzywa, nabiał, ryby, mięso, napoje), chemii gospodarczej, tekstylia, elektronika i kosmetyki. Z magazynu będzie dystrybuowanych prawie 46 tysięcy artykułów, z czego ok. 8 tysięcy w tzw. przepływie stockowym (towar jest składowany na regałach), prawie 30 tys. w tzw. przepływie cross-dockingowym (towar jest przywożony do magazynu i w tym samym dniu rozwożony do sklepów, bez składowania na regałach) oraz 8 tysięcy artykułów wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych (fresh). W magazynie, gdzie przygotowanych zostało 22 tysięcy miejsc paletowych a dziennie obsługiwanych będzie 100 tys. kartonów wysyłanych do sklepów sieci Carrefour, zastosowano najnowsze rozwiązania i systemy logistyczne. Wyodrębniono strefy z kontrolowaną temperaturą do przechowywania wrażliwych artykułów takich jak mięso i nabiał (temperatura 0-2°C) oraz owoce i warzywa (temperatura 4-7°C). Zastosowane zostały także różne rozwiązania pro-ekologiczne, na przykład oświetlenie typu LED.
Nowe Centrum Dystrybucji Carrefour w Bydgoszczy jest trzecim centrum dystrybucji sieci handlowej obsługiwanym przez ID Logistics w Polsce. Firma zarządza już dwoma magazynami Carrefour w Będzinie i Piotrkowie Trybunalskim.
 
Rekrutacja jeszcze trwa

Jednym z najważniejszych etapów przygotowań było zaplanowanie i zorganizowanie rekrutacji blisko 300 osób odpowiedzialnych za sprawne działanie nowego magazynu. Obecnie w bydgoskiej lokalizacji ID Logistics już znalazło zatrudnienie ponad 90 osób wchodzących w skład kadry menedżerskiej, specjalistycznej i operacyjnej. Zespół ten będzie poszerzany w ramach rekrutacji wewnętrznych i zewnętrznych. Obecnie ID Logistics prowadzi rekrutacje zewnętrzne na stanowisko pracownika magazynu.
- Dalej szukamy osób, które dopiero rozpoczynają karierę w logistyce jak i tych, które posiadają już doświadczenie i wspólnie z nami chcą je dalej rozwijać. Zapewniamy ciekawą pracę w dynamicznej, międzynarodowej firmie, obecnej w 16 krajach na świecie, dającą możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Praca w logistyce jest naprawdę fascynująca, zachęcamy do aplikowania“ powiedziała Małgorzata Hornig, dyrektor HR w ID Logistics Polska.
 
Zespół ID Logistics będzie zarządzał procesami magazynowania, składowania i dystrybucji towarów do 180 sklepów sieci Carrefour (27 hipermarketów, 31 supermarketów i 120 sklepów franczyzowych) położonych w północno-zachodniej części Polski.