logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uczniowie „samochodówki” po raz piąty najlepsi
W siedzibie firmy Bosch w Warszawie odbył się finał XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Drużynowo – najlepsi okazali się ponownie uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Indywidualnie zajęli dwa miejsca w czołówce klasyfikacji.


W finale startowało 12 najlepszych uczniów ze szkół samochodowych i technicznych z całej Polski, którzy w półfinale zdobyli największą ilość punktów. W całej olimpiadzie startowało 465 uczniów ze 170 szkół o profilu samochodowym.

Pierwsze miejsce w finale zdobył Kamil Wiśniewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Na piątym miejscu uplasował się inny uczeń bydgoskiej „samochodówki”, Marcin Różyński. Ten podwójny sukces indywidualny przyniósł zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Już po raz piąty Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zdobył pierwsze miejsce uzyskując tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Warto nadmienić, że ci sami uczniowie wygrali olimpiadę w ubiegłym roku, a szkoła dzięki temu została Samochodową Szkołą Roku 2016.

Opiekunem i mentorem uczniów startujących w tej olimpiadzie, jak i w innych konkursach motoryzacyjnych, jest od 20 lat mgr inż. Edward Rymaszewski. Od 2015 roku do zespołu dołączył mgr inż. Łukasz Zgórski.

Klasyfikacja indywidualna:

1.       Kamil Wiśniewski – ZSS Bydgoszcz – 87 pkt.

2.       Rafał Kacheta – ZSS Tomaszów Lubelski – 80 pkt.

3.       Bartłomiej Kielar – ZSP Krosno – 78 pkt.

4.       Arkadiusz Kałęcki – ZSS Grodzisk Mazowiecki – 75 pkt.

5.       Marcin Różyński – ZSS Bydgoszcz – 73 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

1.       Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy – 160 pkt.

2.       Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie – 138 pkt.

3.       Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim – 117 pkt.

Laureatom, przygotowującym ich nauczycielom, a także całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy.