Promuj się na zagranicznych rynkach

Jesteś przedsiębiorcą MŚP z obszaru Metropolii Bydgoszcz? Skorzystaj z oferty Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zaprasza do udziału w zagranicznych misjach gospodarczych, powiązanych z branżowymi targami i wydarzeniami. Można uzyskać nawet 85% dofinansowania na udział 2-osobowej delegacji. Wnioski można składać do 20 października br.

Udział w misji gospodarczej jest doskonałą okazją na dokonanie rozpoznania rynku zagranicznego, nawiązanie kontaktów biznesowych czy wymianę doświadczeń, a w konsekwencji nawiązanie współpracy między przedsiębiorstwami oraz zagranicznymi kontrahentami.

Aktualnie prowadzone są nabory na tragi i wystawy:

• SPIELWARENMESSE w Norymbergii (Niemcy)
  • NY NOW WINTER MARKET w Nowym Jorku (USA)
  • MIDEST w Lyonie (Francja)
  • FITUR w Madrycie (Hiszpania)
  • EXPOZOO 2023 w Paryżu (Francja)
  • ARAB HEALTH w Dubaju (ZEA)
  • GULFOOD w Dubaju (ZEA)
  • MOBILE WORLD CONGRESS BARCELONA (Hiszpania)
  • GISEC GLOBAL w Dubaju (ZEA)

Zapewniamy:

• udział 2-osobowej delegacji z każdej zgłoszonej firmy,
  • bilety lotnicze w obie strony,
  • hotel ze śniadaniami i transferem za granicą,
  • ubezpieczenie,
  • bilety wstępu na wydarzenie,
  • stały dyżur telefoniczny (helpdesk) w terminie wyjazdu.

Udział mogą wziąć przedsiębiorstwa MŚP, które prowadzą działalność na terenie jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, tj. posiadają na tym obszarze siedzibę lub oddział (zgodnie z KRS) albo stałe lub dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej (zgodnie z CEIDG). Gminy wchodzące w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz: Miasto Bydgoszcz, Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia, Koronowo, Łabiszyn, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Rojewo i Żnin.

Jednym z warunków otrzymania wsparcia jest posiadanie przez przedsiębiorstwo strategii internacjonalizacji, która powinna przedstawiać realną koncepcję działań planowanych do podjęcia przez przedsiębiorstwo i ich skutki dla procesu internacjonalizacji przedsiębiorstwa. Dofinansowanie udziału w misji przyznawane jest przedsiębiorcy w formie pomocy de minimis, a maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85%.
Udział w misji będzie dofinansowany maksymalnie w 85%, a pomoc udzielana w ramach projektu przyznawana będzie w formie pomocy de minimis. Przedsiębiorca pokrywa we własnym zakresie wszystkie inne koszty poza wyżej wymienionymi.

Wnioski o dofinansowanie wraz z załącznikami prosimy składać do Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego do 20 października 2022 r. do godz. 15:00.

Aktualne informacje o naborach wniosków sprawdzisz na: barr.pl/rozwijaj-biznes-w-bydgoszczy/misje-gospodarcze

KONTAKT: tel. 52 585 88 80, e-mail: projekty@barr.pl

Misje gospodarcze organizowane są w ramach projektu „Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz” realizowanego przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. w partnerstwie ze stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.