Po Bydgoszczy niezmiennie w dobrym tempie

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali podsumowanie średnich prędkości w największych polskich miastach. Bydgoszcz zajęła w zestawieniu ponownie pierwsze miejsce.

Najszybszym miastem spośród wszystkich analizowanych, w okresie zimowym okazała się Bydgoszcz. Średnia prędkość od grudnia do lutego w ciągu dnia wahała się w całym mieście w granicach 49 km/h.  Na drugim miejscu uplasował się Lublin a na trzecim Szczecin. W Bydgoszczy wpływ na korzystny wynik mają konsekwentnie prowadzone remonty ulic, które poprawiają stan wielu nawierzchni,  rozbudowa infrastruktury drogowej (min modernizacja  ul. Chodkiewicza) oraz funkcjonowanie systemu  ITS, który nadał priorytet najważniejszym ciągom komunikacyjnym.

Z pełnym raportem można zapoznać się na stronie www.korkowo.pl

Warunkami jazdy na bydgoskich ulicach można sprawdzić na stronie  www.its.bydgoszcz.pl