logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Do kogo należał miniony rok?
Która firma regionu odniosła sukces w minionym roku? Który właściciel, prezes czy menadżer okazał się najbardziej skuteczny w biznesie? Na te pytania odpowiedzi szukali eksperci oraz dziennikarze i czytelnicy Expressu Bydgoskiego, Nowości oraz Biznesu Kujawsko-Pomorskiego.


Trzecia Gala Biznesmen i Firma Roku 2016 odbyła się w czwartkowy wieczór (30.03) w hotelu „Słoneczny Młyn”. Prezydenta Bydgoszczy podczas gale reprezentowała zastępca Maria Wasiak, która pogratulowała wszystkim laureatom, podkreślając, że gospodarczy rozwój miasta nie byłby możliwy bez udziału dobrze prosperujących firm i skutecznie działających menedżerów.

Podczas gali wręczono pięć statuetek: w kategorii „Biznesowy Debiut” wg czytelników pierwsze miejsce zajęła firma Strefa Koloru, w kategorii Kobieta Biznesu Roku 2016 zwyciężyła Anna Holz (Biurfol), a Biznesmenem Roku został Remigiusz Breński (Maximus Broker Sp. z o.o. ). Decyzją Kapituły Konkursu statuetka „Najlepszy Pracodawca” trafiła w ręce prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy sp. z o.o., Stanisława Drzewieckiego. Natomiast tytuł i statuetkę „Biznesmen Roku 2016” z rąk zastępcy prezydenta Bydgoszczy Marii Wasiak i dr Tomasza Wojciekiewicza, prezesa Polska Press Bydgoszcz, wydawcy Expressu Bydgoskiego i Nowości, odebrał Radosław Ratajczak, dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii.

W spółce Miejskie Wodociągi i Kanalizacje w Bydgoszczy ogromną uwagę przykłada się do stwarzania warunków do pracy i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Obiekty MWiK wyposażone są w usługę wideotłumacza języka migowego, umożliwiającą obsługę klientów z dysfunkcją słuchu lub mowy. Wysokość stanowisk dostosowana jest do poziomu osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. W Wieży Ciśnień funkcjonuje także schodołaz dla osób na wózkach.

Podczas gali ogłoszono także nazwisko zwycięzcy plebiscytu „Bydgoszczanin Roku”, którym został radny Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, organizator wielu inicjatyw na rzecz bydgoszczan.

Wieczór swoim występem uświetniła Anna Hnatowicz, uczestniczka Mam Talent, X Factor oraz laureatka wielu prestiżowych konkursów.

Patronem honorowym plebiscytu był prezydent miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.