Centrum usług IT dla Europy

Polska – Centrum usług IT dla Europy – pod takim hasłem odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli sektora IT, bydgoskiego samorządu i lokalnych firm.

Konferencję zorganizowaną we wtorek (25.04), w hotelu Holiday Inn, otworzył – w imieniu prezydenta miasta Rafała Bruskiego – zastępca Mirosław Kozłowicz. Prezentację poświęconą Bydgoszczy – jako miastu IT przedstawiła Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Gościem specjalnym spotkania był Vladan Petrovic, przedstawiciel International Association of Outsourcing Professionals (IAOP) na Europę, który w swojej prezentacji poruszył temat Big Data, Sztucznej Inteligencji oraz ich wpływu na wybrane gałęzie przemysłu.

Usługi IT należą do najbardziej pożądanych w XXI wieku na całym świecie. Rozwój teleinformatyki w biznesie, jak i w administracji publicznej, sprawił, że komputery wykorzystujemy do niemal każdej czynności i na każdej płaszczyźnie działalności operacyjnej. Na co dzień korzystamy z komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych, wyposażonych w tysiące aplikacji i przeróżne systemy operacyjne. Zawody informatyczne, w tym głównie programistyczne należą do najbardziej poszukiwanych w chwili obecnej w Polsce, Europie i na świecie. Już w tej chwili szacuje się, że w Europie brakuje około 200.000 programistów.