Bydgoszcz wśród najczystszych miast w Polsce

Bydgoszcz, zaraz za Łodzią znalazła się w gronie najczystszych miast w Polsce – tak wynika z raportu przygotowanego przez PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa. Badanie przeprowadzono w 10 największych miastach w Polsce.

Badanie przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2020 roku polegało na analizie bakteriologicznej pięciu wybranych miejsc, z którymi mieszkańcy miast mają najczęstszy kontakt każdego dnia. Pobrano próbki z bankomatów, poręczy w komunikacji miejskiej, wózków sklepowych i klamek w galeriach handlowych oraz poręczy na dworcach PKP. Następnie liczby znalezionych bakterii na wszystkich powierzchniach zostały zsumowane tworząc ranking najczystszych miast w Polsce.

Na 10 polskich miast, które zostały poddane badaniom Bydgoszcz, uzyskała wynik 2.340 bakterii na wszystkich przebadanych powierzchniach. Co dało naszemu miastu drugie miejsce w rankingu. Pierwsze miejsce przypadło Łodzi, z wynikiem 1470 bakterii. Na trzecim miejscu uplasował się Kraków z wynikiem 2440 bakterii. Pozostałe pozycje w zestawieniu zajęły kolejno Białystok (2616 bakterii), Lublin (3120 bakterii), Wrocław (4570 bakterii), Warszawa (5340 bakterii).

Ranking czystości miast - Polska pod mikroskopem został przygotowany przez Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa.

Całość raportu można przeczytać pod adresem www.profesjonalneozonowanie.pl/polska-pod-mikroskopem-ranking-czystosci