logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz na piątym miejscu, CWZS Zawisza najlepszym klubem w Polsce
Na wysokim, piątym miejscu uplasowało się nasze miasto w klasyfikacji generalnej gmin Systemu Sportu Młodzieżowego w 2016 r. Najlepszym w Polsce klubem szkolącym dzieci i młodzież po raz kolejny okazał się bydgoski CWZS Zawisza.


Zarówno Bydgoszcz, jak i CWZS Zawisza, od lat plasują się w czołówce klasyfikacji prowadzonej przez Instytut Sportu. Sukces Bydgoszczy i Zawiszy to przede wszystkim zasługa szerokiego i systematycznego szkolenia w klasach sportowych oraz modernizowanej i budowanej od podstaw bazy sportowej w naszym mieście.

W środę (29.03) w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego podsumowująca wyniki za 2016 rok. W kategorii gmin Bydgoszcz plasując się na piątym miejscu zgromadziła 4.889,27 pkt. Przed nami znalazły się jedynie: Warszawa – 10.780,10, Wrocław 6.938,20, Poznań – 6.931,26, Kraków – 5.468,33. Za grodem nad Brdą znalazły się między innymi: Gdańsk (6. w klasyfikacji), Łódź (7.), Szczecin (9.), Katowice (10.) i Toruń (12.)

W kategorii klubowej po raz piąty z rzędu zwyciężył Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza, który zgromadził 2.318,01 pkt. Najlepszy klub w Polsce wyłoniony został z grona ponad 3400 klubów w całym kraju. Na niższych stopniach podium uplasowały się: WKS Śląsk Wrocław (1.655,77 pkt.) i KS AZS AWF Warszawa (1.633,25 pkt.).

To ogromny sukces sportowców, trenerów i działaczy trenujących i pracujących na co dzień na obiektach przy ul. Gdańskiej, Sielskiej i Tamka. W nagrodę prezesi CWZS Zawisza, Waldemar Keister i Dariusz Bednarek, odebrali z rąk podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jana Widery czek na zakup sprzętu sportowego w wysokości 100.000 zł.

Wśród klubów jednosekcyjnych 35. miejsce zajął najlepszy klub wioślarski w Polsce, RTW Lotto-Bydgostia Bydgoszcz.

Warto wiedzieć:

CWZS Zawisza tworzy osiem stowarzyszeń, które szkolą młodzież w dziewięciu dyscyplinach: lekkoatletyce, kajakarstwie, wioślarstwie, strzelectwie sportowym, gimnastyce, akrobatyce, piłce nożnej, boksie i podnoszeniu ciężarów.