BARR zaprasza na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już niebawem, 16 listopada 2020 r. rozpocznie się 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

W tym roku, z powodu pandemii, większość wydarzeń odbędzie się online.

W tym roku cykl szkoleń, warsztatów i webinariów poświęconych przedsiębiorczości potrwa do 22 listopada, a w związku z aktualną sytuacją, wywołaną pandemią, wiele wydarzeń odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Po raz kolejny Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego została regionalnym koordynatorem wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim i zaprasza do aktywnego udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Partnerów ŚTP z całego regionu.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu w przygotowanie licznych wydarzeń proprzedsiębiorczych ze strony ogromnej liczby organizacji, przedsiębiorców, szkół, uczelni, instytucji publicznych i osób prywatnych, które tworzą globalne święto przedsiębiorczości i biznesu. W ten wyjątkowy projekt można się włączyć także jako uczestnik – wyszukując interesujące wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Większość proponowanych inicjatyw jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

W roku naznaczonym skutkami ogólnoświatowej pandemii, nie tylko w aspekcie zdrowia publicznego, ale także w obszarach gospodarki, edukacji czy funkcjonowania w społeczeństwie, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 nie mógłby odbyć się pod hasłem innym niż „Nowa normalność”. Prowokuje ono do zadania wielu aktualnych, a zarazem istotnych pytań: czym ma być nowa normalność i czy już w niej funkcjonujemy?, jak w zmieniającej się rzeczywistości wygląda organizacja firm i regulacje prawne wpływające na funkcjonowanie poszczególnych branż?, jak na obecną sytuację reaguje rynek pracy?, czy można prowadzić działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu?, jak praca zdalna wpływa na komunikację międzyludzką?

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z parterami ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim spróbuje odpowiedzieć na te pytania podczas licznie organizowanych wydarzeń, głównie online.

Zachęcamy do zapisów i udziału w ŚTP 2020 nawet bez wychodzenia z domu!

Aktualną listę dostępnych propozycji szkoleń, konferencji, warsztatów i webinarów można znaleźć na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl