Zostań w domu! Spektakle Teatru Polskiego dostępne online

Cały czas apelujemy o pozostanie w domach. Encyklopedia Teatru Polskiego umożliwia stały kontakt z kulturą, bez konieczności wychodzenia z domu. W zbiorach znajdują się także spektakle, które odbyły się na deskach bydgoskiego Teatru.

W internetowej Encyklopedii teatru polskiego (www.encyklopediateatru.pl) znajdują się - dostępne dla wszystkich i bezpłatne nagrania wideo przedstawień teatralnych. W zbiorach znajdują się także rejestracje przedstawień powstałych na bydgoskiej scenie za dyrekcji Pawła Wodzińskiego i Bartosza Frąckowiaka, a także wybrane spektakle z sezonów wcześniejszych.

Teatr Polski, który w swojej działalności na wielu polach i na różne sposoby realizował idee teatru publicznego, stał się w ten sposób pionierem jeszcze jednej formy jego istnienia.

Na stronie: www.encyklopediateatru.pl obejrzeć można  m.in. spektakle:
Witaj, żegnaj”
„Sprawa Dantona”
„Afryka”
„Thermidor”
„Detroit. Historia ręki”
„Faust”
„Romville”
„Wojny, których nie przeżyłam”
„Kantor Downtown”
„Dybuk”
„Granice”
„Take It or Make It”
„Tu Wersalu nie będzie!”
„Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy”
„Komuna Paryska”
„Bóg w dom”

Więcej spektakli TBP znajduje się TUTAJ.