logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Zgłoś pomysł do BBO - skorzystaj z projektów studentów Wzornictwa UTP!
Do 12 czerwca br. bydgoszczanie mogą zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomocne czy inspirujące mogą okazać się projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W tym roku mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.


Studenci Wzornictwa UTP projektują obiekty w przestrzeni miejskiej oraz konkretne miejsca. Do tej pory ich prace zainspirowały m.in. mieszkańców Starego Fordonu, wsparły też Bydgoską Spółdzielnię Mieszkaniową. Często projektują dla Plastyka Miejskiego i Rady ds. Estetyki Miasta. Ich realizacje można już oglądać w Bydgoszczy, kolejne pojawią się wkrótce - m.in. elementy małej architektury na wyremontowanej płycie Starego Rynku.
Projekty studentów Wzornictwa mogą pomóc Państwu w opracowaniu Waszego pomysłu w BBO -  na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można inaczej. Wszystkie przedstawione projekty stanowią własność UTP i objęte są prawami autorskimi. Lista propozycji znajduje się TUTAJ.

W tym roku, oprócz projektów osiedlowych i ponadosiedlowych o wartości do 1,7 mln zł, mieszkańcy mogą zgłaszać małe projekty społeczne - o wartości do 46,8 tys. zł - czyli zadania o charakterze nieinwestycyjnym z zakresu m.in. kultury, edukacji, sportu czy ekologii.

Szczegółowe informacje o programie Bydgoski Budżet Obywatelski można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Wzornictwa UTP. Szczegółowe informacje na temat wydziału znajdują się tutaj:  www.wzornictwo.utp.edu.pl

Profilwydziału na Facebooku znajduje się tutaj: www.facebook.com/WzornictwoUtp

Etap  zgłaszania pomysłów do BBO mija 12 czerwca. Na pozytywnie zweryfikowane projekty, bydgoszczanie zagłosują w październiku. Jeśli projekt zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, trafi do realizacji.

Formularz zgłoszeniowy do BBO jest dostępny na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo