logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wywieś flagę i świętuj 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski!
20 stycznia 1920 roku to data, która jest znana każdemu bydgoszczaninowi. Tego dnia, sto lat temu, Bydgoszcz oficjalnie wróciła w granice Polski i odzyskała niepodległość. Sto lat później warto uczcić ten wyjątkowy dzień wywieszając flagę miasta i włączyć się tym samym do wspólnego świętowania.


W dniach 18-20 stycznia będziemy obchodzić w naszym mieście setną rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski. Z tej okazji zachęcamy do wspólnego świętowania i wywieszenia bydgoskich flag. Niech ten ważny symbol miasta zagości w każdym domu oraz zawiśnie w widocznym miejscu podczas obchodów.

Grupa kapitałowa IMMOBILE ufundowała mieszkańcom 30 tysięcy flag, które przekazaliśmy mieszkańcom. Akcję ich rozdawania rozpoczęliśmy 11 listopada 2019 roku podczas Biegu Niepodległości. Termin przekazania był nieprzypadkowy -  11 listopada 1918 roku uroczyście świętowano w kraju odzyskanie niepodległości. W  Bydgoszczy na wolność mieszkańcy musieli poczekać dłużej.

Teraz nadszedł  czas na radosne świętowanie i wykorzystanie tego ważnego symbolu. Bądźmy lokalnymi patriotami, wywieśmy flagi w widocznym miejscu i cieszmy się odzyskaną wolnością razem z sąsiadami.

W dniach 18-20 stycznia 2020 roku wspólnie świętujmy 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy na mapę niepodległej Polski. Ten szczególny moment, zacieśni nasze lokalne więzi, a atmosfera w tych dniach niech będzie radosna i pełna patriotycznych emocji.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych z okazji 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Pełen harmonogram obchodów znajduje się TUTAJ.