logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wiosna Festiwali 2021
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zakrzywia kalendarzową czasoprzestrzeń i rozpoczyna wiosnę wcześniej niż reszta świata. 18 marca startuje z Wiosną Festiwali 2021 i zaprasza na pięć dużych i kompletnie różnych imprez. Nie spuszczajcie ich z oczu aż do czerwca – czekają na Was Ethniesy, Przeczytani, Animocje, Millennium Docs Against Gravity i Drums Fusion.


Wiosna Festiwali to sztandarowy projekt Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, który po raz pierwszy pod tym szyldem wystartował w 2019 roku. Mamy wielką nadzieję zobaczyć się z Wami na żywo. Jeśli się nie uda, spotkamy się online. W tym roku zapowiada się dużo atrakcji.

Ethniesy
To będzie już 8. edycja jednego z największych festiwali muzyki ludowej w Polsce –18 marca startują w Bydgoszczy Ethniesy. Hasłem przewodnim imprezy jest Nature is The New Culture. Bo Ethniesy to nie tylko potężna dawka muzyki, ale też czas na to, by zwrócić się w stronę duchowości, tradycji i natury.

Przeczytani
Przeczytani to festiwal literacki z niespotykaną formułą – program tworzony jest w całości przez nastolatków z bydgoskich liceów, którzy sami wybierają i zapraszają do udziału w nim pisarzy. W tym roku gośćmi festiwalu będą m.in. Olga Drenda, Małgorzata Halber, Justyna Sobolewska, Agnieszka Jelonek, Jerzy Jarniewicz i Jakub Kornhauser.

Animocje
Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Dowodem na to są ANIMOCJE – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. W tym roku Miejskie Centrum Kultury zaprasza Was na okrągłą, 10. edycję festiwalu, podczas którego zaprezentuje Wam najciekawsze twórczynie i najbardziej interesujących twórców oraz najlepsze filmy z całego świata.

Millennium Docs Against Gravity
Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to najważniejszy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Lublin i Poznań). Co roku oglądać możemy najgłośniejsze i najbardziej fascynujące dokumenty filmowe z całego świata. Tak będzie i tym razem.

Drums Fusion
Drums Fusion to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce festiwali poświęconych sztuce perkusyjnej. Gościli na nim m.in. Dave Lombardo, Cindy Blackman Santana, fińska Apocalyptica, wirtuoz jazzu Jan Garbarek i wielu innych. Także w tym roku nie zabraknie naprawdę nieprzeciętnych muzyków i wspaniałych koncertów.

Wydarzenia na bieżąco możecie śledzić na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury (link TUTAJ) oraz na ich profilu na facebooku (link TUTAJ).