logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wiosenne nasadzenia. Będzie kolorowo
W Parku Kochanowskiego pojawiły się wiosenne kwiaty – bratki, stokrotki i niezapominajki. To początek nasadzeń mieście.


Miasto jest na etapie wyłaniania wykonawcy, który jeszcze wiosną, a później przed rozpoczęciem lata, zadba o posadzenie kwiatów w kilku miejscach Bydgoszczy. Na razie pięknie zrobiło się w Parku Kochanowskiego, gdzie pojawiły się bratki, stokrotki i niezapominajki. Białe i żółte bratki zobaczymy także na początku kwietnia przy ul. Trybunalskiej w pobliżu pomnika Kazimierza Wielkiego oraz w donicach na Starym Rynku. Znacznie więcej nasadzeń czeka nas po 20 maja. Kompozycje pelargonii, begonii, kanny, starca, niecierpków i szałwii pojawią się na kwietnikach w parkach Kochanowskiego i Kazimierza Wielkiego. Podobnie letnie rośliny (pelargonie, begonie, dichondry, komarzyce, wilce, werbeny i trawy ozdobne) pojawią się na kwietnikach przy Starym Porcie, Trybunalskiej, na Pl. Wolności oraz w donicach i amplach na Starym Rynku oraz na ulicach: Mostowej, Długiej i Cieszkowskiego. 

Ponadto w okresie jesiennym miejskie tereny zieleni przyulicznej obsadzone zostały botanicznymi gatunkami roślin cebulowych, kwitnącymi wiosną. Wśród nich są m.in. krokusy, narcyzy, tulipany, hiacynty, puszkinie czy śnieżniki. Pojawiają się one już teraz m.in. na ul. Wojska Polskiego/Magnuszewska, Rejewskiego, Lewińskiego, Ogińskiego, Grunwaldzkiej, Koronowskiej, także na pl. Teatralnym oraz rondach: Toruńskim, gen. S. Maczka, Grunwaldzkim, Bernardyńskim Fordońskim i Buxakowskiego. 

Co ciekawe, tego roku na Starym Rynku nasadzenia odbędą się również jesienią. W donicach pojawią się wtedy kompozycje wrzosów i kapusty ozdobnej.