logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wielki plac dla wszystkich dzieci
Na osiedlu Tatrzańskim pomiędzy ulicami B. Czecha i I. Witkiewicza powstanie duży plac zabaw z wieloma urządzeniami przystosowanymi do potrzeb najmłodszych bydgoszczan z niepełnosprawnościami.


W ramach zadania przebudujemy istniejący niewielki plac zabaw znajdujący się na dużym skwerze pomiędzy blokami. Plac doposażymy też w dodatkowe urządzenia zabawowe. Zbudujemy też chodnik ułatwiający dojście do wielu nowych atrakcji, a także dojazd na wózku. Zaplanowaliśmy ustawienie nowych zestawów zabawowych. Będą one zbudowane między innymi z szerokimi łagodnymi pomostami. Ustawimy też nowe huśtawki, w tym bocianie gniazdo. Na skwerze zamontujemy również karuzelę, na która można wjechać wózkiem. Dużo radości sprawi najmłodszym bydgoszczanom nowy zestaw, który ma przypominać kopalnię piasku. Nie zabraknie też tradycyjnej piaskownicy oraz tablicy Braille’a.

Obecnie trwa przetarg na wykonawcę. Wstępnie zakładamy, że prace uda się zakończyć jeszcze wiosną.


 
Warto wiedzieć

W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Wspólna zabawa sprzyja integracji i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości.