logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wesprzyj lokalne księgarnie stacjonarne! Zamów książkę na telefon
Epidemia koronawirusa i związane z nią utrudnienia, w tym apele o pozostanie w domach odbijają się niekorzystanie na lokalnych biznesach. Dotyczy to również stacjonarnych księgarni. W Bydgoszczy na telefon książki można zamówić w Skrzynce na bajki i Arabesce.


Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książką– w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne– w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii.

Jak możesz pomóc?

Obecny kryzys związany z epidemią koronawirusa dotyka nas wszystkich. Jeśli planujesz kupić książki – zamów je w lokalnej księgarni. To najlepszy i najprostszy sposób na wsparcie tych miejsc.

Jak zamówić książkę?
Wybierz księgarnię z poniższej listy, skontaktuj się z nią mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe. Poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon i zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!). Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W akcji biorą udział 2 księgarnie z Bydgoszczy - Skrzynka na Bajki i Arabeska.

Pełna lista punktów na stronie www.ksiazkanatelefon.pl