logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Upominki dla najaktywniejszych rowerzystów
Od środy, 9 października zapraszamy po odbiór upominków Rowerowej Stolicy Polski. Każdy uczestnik, który po zakończonej rywalizacji może pochwalić się przejechanymi 250, 500 lub 1000 km otrzyma nagrody rzeczowe.


Najbardziej zaangażowani rowerzyści, którzy przyłączyli się do grupy Metropolia Bydgoszcz i przez cały wrzesień kręcili kilometry na konto swojej grupy mogą liczyć na nagrody. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nagrodzeni zostaną uczestnicy za ilość przejechanych kilometrów. Każdy uczestnik po przejechaniu 250, 500 i 1000 km otrzyma nagrody rzeczowe. Na aktywnych rowerzystów z regionu czekają między innymi: saszetki, bidony, sakwy rowerowe znakowane logo AKTYWNA BYDGOSZCZ.
Po upominki zapraszamy do Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, Ratusz, ul. Jezuicka 1 w Bydgoszczy (wejście od ul. Niedźwiedzia), piętro I, w godzinach pracy Urzędu Miasta.

O Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Nawet chłodne wrześniowe dni nie przeszkodziły rowerzystom w całej Polsce pedałować do pracy, szkoły czy w ramach rekreacyjnych wycieczek. Rowerzyści z 23 miast, które wzięły udział w zabawie włączali bezpłatną aplikację i nabijali kilometry swoim miastom. W sumie aplikacja stworzona przez Bydgoszcz została włączona ponad 700 tysięcy razy. Aby każde z miast miało jednakowe szanse, przejechane kilometry były przeliczane przez liczbę mieszkańców i zamieniane na punkty. Nowa Sól, najmniejsze miasto biorące udział w zabawie przejechała w sumie ponad 180 tysięcy kilometrów. Lepsza od nich w liczbie przejechanych kilometrów była tylko największa, bo licząca niemal 700 tysięcy mieszkańców Metropolia Bydgoszcz, która na swoim koncie ma niemal 300 tysięcy kilometrów. Drugie miejsce na podium zajęło Leszno, trzeci był Gorzów Wielkopolski.

Wszyscy aktywni użytkownicy przejechali ponad milion kilometrów. To z pewnością duży sukces bydgoskiej inicjatywy, która zachęciła do wybierania przez cały wrzesień ekologicznych dwóch kółek. Właśnie to było celem rywalizacji – pokazać, że jazda na rowerze to oszczędność czasu i pieniędzy oraz ochrona środowiska naturalnego. Poruszając się na rowerze w godzinach szczytu, zwłaszcza w centrach większych miast oszczędzamy czas nie stojąc w korkach. Pedałując redukujemy również emisję dwutlenku węgla i tlenków azotu. To oznacza, że wszyscy dzięki temu oddychamy czystszym powietrzem. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie w przyszłym roku.