logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Ulice na Miedzyniu w budowie
Obecnie na osiedlu Miedzyń budowanych jest kilka osiedlowych ulic. Najbardziej zaawansowane są prace na Siewnej. Na utwardzenie trzech „gruntówek” wydamy 10 mln zł.


Z końcem lipca rozpoczęły się prace na ul. Siewnej. Wykonawca zrealizował duży zakres prac przy kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci podziemnych i układaniu kabli zasilających latarnie. W tym miesiącu ruszyły prace przy tak zwanym korytowaniu, czyli przygotowaniu wykopu, w którym powstanie konstrukcja jezdni. Ulica Siewna otrzyma nawierzchnię z kostki betonowej na długości około 281 m. Będzie miała  charakter pieszojezdni z wydzielonymi miejscami postojowymi. Zaprojektowano też budowę jednego 30-metrowego sięgacza. Na jezdni zamontowane zostaną progi zwalniające. Inwestycja kosztuje 3,1 mln zł.
Pierwsze prace ruszyły też na ulicy Botanicznej. Obecnie w tej części Miedzynia układany jest  gazociąg. Wkrótce rozpoczną się też prace przy przebudowie innych sieci podziemnych. Projekt przebudowy ul. Botanicznej liczącej 715 metrów zakłada wybudowanie ciągu pieszojezdnego. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Powstaną skrzyżowania wyniesione oraz progi zwalniające. Wydzielone zostaną też miejsca postojowe. Ta inwestycja kosztuje 4,3 mln zł.

Z kolei na ulicy Jeżynowej ekipy z PSG zakończyły budowę gazociągu na całej długości ulicy. Po odbiorach, rozpocznie się budowa przyłączy. Jednocześnie w trakcie są prace elektroenergetyczne. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Projekt przebudowy ul. Jeżynowej przewiduje wybudowanie ciągu pieszojezdnego o szerokości 4,5 m. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej koloru szarego. W celu uspokojenia ruchu występujące w ciągu ulicy Jeżynowej skrzyżowania projektuje się jako „wyniesione”. Zaprojektowano też kilka miejsc postojowych. W ramach tego zadania powstaną sięgacze obsługujących posesje, które nie są zlokalizowane tuż przy ulicy. Inwestycja pochłonie 2,5 mln zł.Warto wiedzieć

Na Miedzyniu w oparciu o pierwszą edycję wieloletniego program utwardzania dróg do realizacji trafiły zadania polegające na budowie ulic:, Leszczyna(zakończona), Osada (zakończona), Pijarów (zakończona), Siewnej, Botanicznej i Jeżynowej. Wszystkie zadania tego typu prowadzone są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Ten sam wykonawca odpowiada za projekt i budowę. Zgodnie z decyzją Rady Miasta opracowana została też kolejność realizacji następnych zadań związanych z przebudową dróg gruntowych. Na Miedzyniu największą liczbę punktów w oparciu o obiektywne kryteria uzyskała ulica Wejherowska. Kilkanaście ulic na Miedzyniu zostało w ostatnich latach utwardzonych dzięki programowi Inicjatyw Lokalnych „25/75”. Obecnie w budowie są ulice Cytrusowa i Legnicka.