Trzecia edycja turnieju Euro Metropolia za nami

10 maja na obiektach CWZS Zawisza w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego Euro Metropolia. W tym roku udział w nim wzięli zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi, którzy reprezentowali gminy, współpracujące ze sobą w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

- Bardzo się cieszę, że organizowany przez nas turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. – mówi Łukasz Krupa, dyrektor Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Należy też zauważyć, że młodzi piłkarze, którzy do nas przyjeżdżają prezentują coraz wyższy poziom sportowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim gminom za udział - dodaje.

W fazie grupowej udział wzięło siedemnaście drużyn: ze Żnina, Koronowa, Rojewa, Nowej Wsi Wielkiej ,Białych Błot, Dąbrowy Chełmińskiej, Dobrcza, Barcina, Łabiszyna, Sicienka, Solca Kujawskiego, Pruszcza, Nakła nad Notecią i Bydgoszczy.

Po fazie eliminacji, do walki o najwyższe stopnie podium zakwalifikowały się drużyny ze Żnina, Sicienka, Solca Kujawskiego i Bydgoszczy. W meczach ćwierćfinałowych skuteczniejsze okazały się drużyny ze Żnina i Bydgoszczy III i to one zmierzyły się ze sobą w najważniejszym meczu tego dnia. Finał trzeciej edycji Euro Metropolii mógł się podobać, ponieważ żadna z drużyn nie zdołała pokonać rywala w podstawowym czasie gry. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę, którym w tym roku została drużyna ze Żnina, pokonując Bydgoszcz III 2:1. Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła drużyna z Solca Kujawskiego, która pokonała Sicienko 2:0.

Organizatorzy postanowili także przyznać nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Arkadiusz Mrówczyński (Żnin),
najlepszy strzelec: Szymon Pączek (Bydgoszcz III) - 9 bramek,
najlepszy zawodnik: Mikołaj Żerebiec (Solec Kujawski).

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Żnin
II miejsce Bydgoszcz III
III miejsce Solec Kujawski
IV Solec Kujawski.

Tegoroczna edycja odbyła się w ramach promocji młodzieżowych Mistrzostw Świata U-20, których Bydgoszcz jest jednym z Miast Gospodarzy.