logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Trasa Uniwersytecka. Udane próby na wiadukcie. Raport nr 21
Nowy wiadukt nad al. Jana Pawła II, który będzie częścią Trasy Uniwersyteckiej pomyślnie przeszedł próby obciążeniowe. Wjechało na niego 10 czteroosiowych wywrotek załadowanych piaskiem. Arteria będzie przejezdna w wakacje.


Wszystkie próby przebiegły pomyślnie, zarówno te statyczne – gdy pojazdy stały na wiadukcie, jak i dynamiczne – gdy pojazdy przejeżdżały przez obiekt. Uzyskane wyniki były lepsze od projektowych.
Obecnie kontynuowane są m.in. roboty przy przebudowie północnej jezdni ulicy Jana Pawła II, dojeździe do wiaduktu od strony ul. Ujejskiego oraz prace związane z wyposażeniem wiaduktu w niezbędne bariery i balustrady. Sukcesywnie porządkowany jest plac budowy. Wykonawca zakłada zakończenie prac w przyszłym miesiącu.

Dzięki realizacji tej inwestycji poprawi się komunikacja pomiędzy centrum oraz osiedlami tak zwanego górnego tarasu oraz intensywnie rozwijającym się Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Ulicą Jana Pawła II będzie można poruszać się bezkolizyjnie od Kujawskiej do ronda Toruńskiego.
Wraz z oddaniem do użytku kompletnej Trasy Uniwersyteckiej możliwa będzie realizacja kolejnego etapu prac na ul. Kujawskiej wymagająca większych ograniczeń ruchu. Do wakacji wykonawca linii tramwajowej tak planuje roboty, żeby jak najbardziej minimalizować utrudnienia. Przypominamy, że od czwartku (16 maja) wprowadzane zostaną pierwsze duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Kujawskiej. Ulica będzie przejezdna, ale niedostępna dla pojazdów ciężarowych. Poza tym zamknięta zostanie ul. Toruńska od ronda Bernardyńskiego do Babiej Wsi. Więcej szczegółów znajduje się w tekście "Rozbudowa ul. Kujawskiej. Tymczasowe ronda na czas budowy. Raport nr 17".

Inwestycja w liczbach:

  • Długość trasy: 1,7 km
  • Długość wiaduktu: 40 m
  • Wartość inwestycji – 30 mln zł