logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

To była rowerowa noc!
Blisko 250 rowerzystów spotkało się nocą 30 czerwca na Starym Rynku by wyruszyć w ostatni przejazd w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Parę minut przed północą wspólnie dokręciliśmy ponad 6 tys. km. W zabawie brały udział całe rodziny, podczas rajdu odwiedziliśmy kilka bydgoskich osiedli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Do końca dobiegła rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022, którą organizuje miasto Bydgoszcz. Pomimo, że bydgoska grupa walcząca z innymi miastami w ramach Metropolii walczyła o utrzymanie się w pierwszej dziesiątce, każdego dnia widzieliśmy w rowerzystkach i rowerzystach ducha walki. Wspólnie wykręciliśmy niemal 2 mln kilometrów. Dokładne miejsce w stawce poznamy za kilka dni po weryfikacji wszystkich przejazdów.

Nocny przejazd rozpoczynał i kończył się na Starym Rynku
 

Przez cały czerwiec wspólnie z 56 polskimi miastami walczyliśmy o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Aby tak się stało cykliści swoje przejażdżki musieli odnotować w bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Warto tutaj wspomnieć, że z jej sportowych funkcjonalności można korzystać cały rok! W ramach Metropolii odnotowaliśmy 7000 aktywnych użytkowników. Najwięcej w Bydgoszczy, Osielsku, Białych Botach i Solcu Kujawskim. Najaktywniejsi z Metropolii Bydgoszcz mogą także liczyć na atrakcyjne nagrody. Szczegóły za kilka dni na aktywna.bydgoszcz.pl


W ramach czerwcowej rywalizacji odbyło się kilka rowerowych przejazdów. W każdą sobotę czerwca spotykaliśmy się z samego rana by pedałować do Koronowa, Piecek, Nakła i Łabiszyna. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy także nocne kręcenie. 1 czerwca o północy, w strugach deszczu kilkudziesięciu najwytrwalszych odnotowało pierwsze treningi.

Trasa rajdu prowadziła m.in. ul. Bernardyńską, Wyszyńskiego, Bełzy i Wojska Polskiego

Za to w czwartek, 30 czerwca najliczniejsza grupa ponad 250 osób wyruszyła w ostatni w tym roku wspólny przejazd. Trasa biegła bydgoskimi ulicami, zwiedziliśmy kilka osiedli. Parę minut przed północą zakończył się rajd na Starym Rynku, a treningi były ostatnimi w zabawie. Wszystkich rowerowo zakręconych zachęcamy do dalszego kręcenia w Aktywnych Miastach. Oficjalne wyniki za kilka dni.