logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr dla dzieci: Proszę słonia
Teatr Kameralny ponownie zaprasza najmłodszych bydgoszczan na spektakl pt. „Proszę słonia”. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+. Przedstawienie będzie można obejrzeć od 2 do 8 grudnia.


Spektakl „Proszę słonia!” to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”. Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, który jest najmniejszy w swojej klasie. Przysparza to zmartwień jego rodzicom, którzy codziennie podają mu garść witamin po to, żeby urósł. Tabletki, zamiast trafiać do Pinia, znikają w trąbie porcelanowego słonia Dominika. Witaminy na wzrost działają zaskakująco sprawnie, lecz zamiast rosnącego chłopca, rodzice mają w domu słonia, który nie przestaje rosnąć. Witaminy mają jeszcze jeden skutek – słoń Dominik zaczyna mówić i poruszać się! Tak wyjątkowy okaz spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem wszelkich kolekcjonerów oraz niewybrednych złodziei, co prowadzi do różnych zaskakujących przygód.

Sztuka będzie realizowana w konwencji teatru lalek. Aktorzy wystąpią także w żywym planie, a jednym z bardziej wyrazistych elementów kostiumów będą charakterystyczne półmaski groteskowe.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup przedszkolnych i początkowych klas szkolnych. Obejrzymy go 2, 3, 4, 5, 7 i 8 grudnia. Bilety do kupienia tutaj