logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Styczeń z Teatrem Kameralnym
Teatr Kameralny zaprasza w swoje nowe progi w każdy weekend stycznia i nie tylko. W tym miesiącu proponuje 5 różnych spektakli, kierowanych do dzieci i młodzieży, jak również do dorosłej publiczności. Bilety w sprzedaży.


8 – 9 stycznia || Wyspa / Islander
To wyjątkowy spektakl, w którym grają tylko dwie aktorki, kreując na scenie wiele postaci. Jednocześnie tkają, budują i układają historię swoimi głosami za pomocą technologii pętli, co tworzy wyjątkowy krajobraz dla ucha i wyobraźni. Sztuka opowiada o 15-letniej Eilidh, która marzy o nowym życiu poza swoją samotną wyspą. Mit i rzeczywistość zderzają się, gdy przypływ sprowadza tajemniczą nieznajomą na jej plażę, w ten sposób zmieniając życie Eilidh na zawsze. Baśniowa opowieść porusza współczesne tematy, jednocześnie zachowując intymność dzięki urzekającej szkockiej muzyce tworzonej na żywo przez aktorki. Spektakl skierowany jest do młodzieży, rekomendowany od 12 roku życia.

13 – 16 stycznia || Nowe szaty TindiElli
To spektakl, który powstał na podstawie „Nowych Szat cesarza” H. Ch. Andersena. Baśniowa opowieść, która porusza realne problemy nastolatków i w urzekający sposób portretuje trudne chwile wieku dojrzewania. Rozterki mieszkańców wyspy Instagramii zrozumie każdy, kto chociaż raz korzystał z popularnych aplikacji i serwisów społecznościowych. Przedstawienie skierowane jest szczególnie do nastolatków, ale także wszystkich zainteresowanych powyżej 8 roku życia.

20 – 23 stycznia || Adonis ma gościa

To niezwykle barwna opowieść, która angażuje i zachęca do aktywnego udziału młodą publiczność. W pięknym spektaklu pełnym muzyki, zabawy, kolorów i przekomarzania się, widzowie mają okazję poznać odpowiedzi na wiele ważnych pytań: Co to jest wolność?, Jak rodzi się przyjaźń?, Czy różnice powinny nas dzielić, czy łączyć?. Twórcy poruszają temat samodzielności, otwartości i przełamywania barier z humorem, energią i polotem. Zwłaszcza z polotem, bo właśnie o lot tu chodzi – rozpostarcie skrzydeł i wiarę we własne możliwości. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup przedszkolnych i początkowych klas szkolnych.

22 - 23 stycznia || Mamy problem. Monodram macierzyński
Spektakl opowiada o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem – warto ten spektakl zobaczyć. Skierowany jest do dorosłych widzów.

27 - 30 stycznia || Proszę słonia
To adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna o tym samym tytule. Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, Piniu, który jest najmniejszy w swojej klasie. Przysparza to zmartwień jego rodzicom, którzy codziennie podają mu garść witamin po to, żeby urósł. Tabletki, zamiast trafiać do Pinia, znikają w trąbie porcelanowego słonia Dominika. Witaminy na wzrost działają zaskakująco sprawnie, lecz zamiast rosnącego chłopca, rodzice mają w domu słonia, który nie przestaje rosnąć… Sztuka realizowana jest w konwencji teatru lalek. Aktorzy wystąpią także w żywym planie, a jednym z bardziej wyrazistych elementów kostiumów są charakterystyczne półmaski groteskowe. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup przedszkolnych i początkowych klas szkolnych.

Szczegóły dotyczące repertuaru oraz bilety dostępne są TUTAJ