logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pokaż w mediach społecznościowych gdzie trafi Twój 1%
Ze względu na epidemię koronawirusa coroczny happening „Mój jeden procent zostaje w Bydgoszczy” nie odbędzie się. Młodzieżowa Rada Miasta zainicjowała nową akcję - chodzi o zachęcanie w mediach społecznościowych, by oddać jeden procent bydgoskim organizacjom pozarządowym.


Epidemia koronawirusa trwa w okresie rozliczeń podatkowych. Od 17 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego.

Wspieranie bydgoskich organizacji pozarządowych jest ważne nie tylko dla samych organizacji, ale także dla bydgoszczan, którzy korzystają z ich oferty i wsparcia. Także w tym trudnym czasie, kiedy bydgoszczanie pozostają w domach, a działania organizacji pozarządowych mogą być utrudnione warto pamiętać o wsparciu lokalnych NGO’sów.

Od kilku lat w mieście prowadzona jest akcja happeningowa pt. „ Mój 1 procent zostaje w Bydgoszczy”. Akcję promuje żywy obraz jednego procenta tworzony w różnych miejscach Bydgoszczy. W tym roku symboliczną jedynkę uczestnicy, w tym także przedstawiciele organizacji pozarządowych mieli utworzyć na zrewitalizowanej płycie Starego Rynku. Ze względu na epidemię akcja w tym roku nie odbyła się.

Z nową propozycją przyszła Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy, która zorganizowała akcję w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Facebooka lub Instagrama młodzi zachęcają bydgoszczan do przygotowania kartki z napisem „1% dla Bydgoszczy” i oznaczenia jej hasztagiem #1procent

- "Mój 1% zostaje w Bydgoszczy" - pod takim hasłem zorganizowany miał być tegoroczny happening zachęcający do wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych. Z wiadomych przyczyn nie będzie mógł być przeprowadzony w takiej formie, w jakiej był planowany. Przekazanie 1% z podatku to prosty gest, a może wiele zmienić w naszym najbliższym otoczeniu. - tłumaczą organizatorzy akcji.

Lista bydgoskich organizacji pożytku publicznego znajduje się TUTAJ.

Młodzieżowa Rada Miasta na Facebooku – link TUTAJ.