logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Podejmujemy wyzwanie – idziemy na wybory!
W najbliższą niedzielę, 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Bydgoszcz dołącza do rywalizacji miast, której celem jest przekroczenie 60% frekwencji w tych wyborach. Jeśli frekwencja w Bydgoszczy w najbliższą niedzielę przekroczy 60%, mieszkańcy w kolejny weekend (18-20/10) skorzystają z bezpłatnego lodowiska Torbyd.


- Razem z Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem podejmujemy wyzwanie i zachęcamy mieszkańców do skorzystania ze swojego prawa w najbliższą niedzielę. Chcemy, by frekwencja w naszych miastach, w tym w Bydgoszczy, przekroczyła 60%. Wybory to święto demokracji, pokażmy, że jesteśmy świadomi wagi naszego głosu i idźmy w niedzielę oddać głos. Namawiajmy rodzinę, znajomych, sąsiadów. Pokażmy, że Bydgoszcz głosuje! – mówi Prezydent Rafał Bruski.
 
Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę, 13 października na wybory do Sejmu i Senatu RP. Do akcji włączyły się też inne duże miasta, m.in. Warszawa, Gdańsk, Łódź i Wrocław. Każde z nich oferuje swoim mieszkańcom nagrody za mobilizację!
 
Jeśli bydgoszczanie, w niedzielę 13 października pójdą do urn a frekwencja przekroczy 60% miejska ślizgawka Torbyd będzie bezpłatna przez cały weekend 18 -20 października:
18 października (piątek) -  od godz. 14.00 – 22.00
19 października (sobota) -  od godz. 15.00 – 22.00
20 października (niedziela) – od godz. 11.00 – 22.00


Idź na wybory, bo Ci wybiorą
Możliwość wybierania naszych przedstawicieli w Sejmie i Senacie to jedno z podstawowych praw obywatelskich. Każdy ma w wyborach taki sam głos – wybory są równe i każdy ma jeden głos. Jeżeli zostaniemy tego dnia w domu, to ktoś inny wybierze za nas. Sejm i Senat to organy władzy ustawodawczej w Polsce, czyli w tym miejscu tworzy się prawo. Sejm decyduje o podatkach, systemie edukacji, służbie zdrowia czy środowisku naturalnym. Większość spraw, którymi zajmuje się Sejm i Senat ma bezpośredni wpływ na nasze życie.
 
Instrukcja głosowania krok po kroku znajduje się w INFORMATORZE WYBORCZYM