logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Piknik Dobrych Psów i Ludzi
Psy, które zamieniły schronisko na nowy dom, a także te, które wciąż czekają na nowego właściciela – to one będą głównymi gośćmi pikniku w Myślęcinku, które organizuje bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. W najbliższą niedzielę (19 maja) zapraszamy z koszem piknikowym wszystkich kochających zwierzęta.


To piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, przy wsparciu OTOZ Animals – oddział kujawsko pomorski. Spotkają się na nim właściciele psów adoptowanych z bydgoskiego Schroniska (lub innych schronisk w kraju) oraz dla piesków, które jeszcze czekają w schronisku na nowy dom i kochającego właściciela.  Wszystko odbędzie się w otoczeniu naszego wspaniałego Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Pozostaje zabrać pieski i pojawić się z koszykiem piknikowym oraz kocykiem na polanie Różopole. Podczas pikniku Wolontariusze ze Schroniska przybędą z psami, które czekają na nowy dom. Zachęcamy wszystkich do spaceru w przyjemnym otoczeniu, może niedzielny spacer okaże się momentem poznania swojego nowego czworonożnego towarzysza?

W  programie prezentacja psów schroniskowych z elementami pokazu teamu „Lira” – Pozytywne Szkolenie Psów Schroniskowych. Behawiorystka Aleksandra Gabara będzie służyć radami  w zakresie psychologii zwierząt. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych to wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej Alcatel Lucent, animacje i zabawy. Dla nieco starszych darmowe pomiary ciśnienia krwi i rozmowy przy kawie.

Prosimy o nie zabieranie na piknik psów agresywnych, zagrażających bezpieczeństwu pozostałych uczestników pikniku. Jedzenie piknikowe należy zabezpieczyć w zamykanych koszach piknikowych.Należy zabrać ze sobą aktualny dowód szczepienia psa przeciw wściekliźnie i torebki do sprzątania psich odchodów.

Piknik Dobrych Psów i Ludzi: 19 maja, godz. 10.00 – 15.00, polana Różopole w Myślęcinku.