logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Pamięci Jerzego Puciaty
W ósmą rocznicę śmierci Jerzego Puciaty, artysty malarza na budynku, w którym przez wiele lat mieszkał, odsłonięto pamiątkową tablicę. W uroczystości wzięli udział najbliżsi i przyjaciele artysty. Miasto reprezentowała zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Pamiątkową tablicę odsłonięto we wtorek, 28 czerwca br. w wieżowcu przy ul. Śliwińskiego 18 na Kapuściskach. To tutaj Jerzy Puciata mieszkał wiele lat. W uroczystości wzięła udział rodzina malarza, jego przyjaciele, znajomi i sąsiedzi. Tego samego dnia w świetlicy RSM „Jedność” otwarto wystawę prac artysty.

Jerzy Puciata pochodził z Wilna. Malarstwo studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskał w 1958 roku w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Po studiach na stałe związał się z Bydgoszczą. Przez wiele lat był Prezesem ZPAP. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym, grafiką użytkową, współpracował z biurami projektowymi. Swoją twórczość prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zmarł 28 czerwca 2014 roku.