logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nową ścieżką na plac zabaw
Wkrótce rozpocznie się budowa nowej ścieżki spacerowej wzdłuż Kanału Bydgoskiego na Flisach. Połączy ona most Grunwaldzki z terenami w rejonie ul. Śluzowej. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Nową ścieżkę zbudujemy na terenach zielonych znajdujących się pomiędzy brzegiem nowego Kanału Bydgoskiego i ulicą Bronikowskiego. Połączy ona okolicę mostu Grunwaldzkiego z terenami rekreacyjnymi, w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Śluzową. Liczyć będzie blisko 250 metrów. Nawierzchnię wykonamy z materiału mineralnego. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 3 miesięcy.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku ten projekt na osiedlu Flisy otrzymał największą liczbę głosów. Na osiedlu Flisy, zgodnie ze wskazaniem mieszkańców dosadzimy również drzewa i wybudujemy przejście dla pieszych, które ułatwi dojście do placu zabaw przy ul. Bronikowskiego. Plac powstał w ramach wcześniejszej edycji BBO.

Warto wiedzieć:

Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.