logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Noc w Pracowni – zobacz pierwszą wirtualną galerię
Performence taneczny i malarski, a także wirtualna galeria plastyczna – Pracownia przy ulicy Jezuickiej zaprasza na niezwykłe pokazy w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Początek w sobotę 18 maja o godzinie 21.00


Stowarzyszenie Pracownia uruchomiło warsztat technologiczny przy ul. Jezuickiej 22 w ramach unijnego projektu "Centrum Kreatywności Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście". Jego głównym celem jest m. in. pogłębienie współpracy lokalnych przedsiębiorców i szeroko pojęte działania na rzecz lokalnej społeczności.  

Ich otwarty warsztat technologiczny mieści się na parterze kamienicy przy ulic Jezuickiej 22. Już od grudnia organizują tam warsztaty i spotkania z przeróżnych dziedzin. 

Teraz aktywnie włączają się w Europejską Noc Muzeów. W sobotę 18 maja od godziny 21.00 Pracownia zaprasza na niecodzienne performance.  Na początek - performance taneczny w instalacji integrującej ruch z dźwiękiem, w której ruch jest filmowany, obraz przesyłany do komputera, a program komputerowy śledzi ruch w kadrze wideo i transponuje współrzędne przemieszczającego się ciała, czy szybkość ruchu w parametry dźwiękowe. W ten sposób tancerka używając ruchu ciała kształtuje również swój dźwiękowy performance.

Kolejnym pokazem będzie performance malarski w instalacji, w której interakcja pomiędzy ruchem malarza, a projekcją wideo następuje dzięki użyciu techniki “light graffiti”. Jest to autorska technika wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo. Malarz porusza dłońmi z przymocowanymi do nich światełkami LED. Program komputerowy prezentuje trajektorię jego gestów w projekcji wideo. Prowadzi to do tworzenia wirtualnych obrazów ewoluujących na żywo.

Z kolei o północy zaplanowano „otwarcie” wirtualnej galerii sztuki. Będzie to prototyp pierwszej wirtualnej galerii plastycznej autorstwa Piotra Kupczyńskiego. 

Wstęp wolny. 

Szczegóły TUTAJ