logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Miejskie Lato – rodzinne weekendy na tarasie Młynów
W sobotę, 2 lipca w Młynach Rothera rozpocznie się cykl wakacyjnych wydarzeń pod hasłem „Miejskie Lato”. W planie warsztaty, animacje i pikniki popularnonaukowe. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny.


Pierwszy dzień atrakcji został zorganizowany w ramach wydarzenia „Miasto nad rzeką”, dzięki któremu zrozumiemy, jak na styl budowy wpływa ulokowanie miasta nad rzeką oraz jak powstają miasta czy osiedla. Uczestnicy zbudują wielkie miasto z wielkoformatowych drewnianych klocków, kartonów czy bibuł. Drugiego dnia w programie zajęcia sensoryczne, warsztaty muzyczne i różnorodne animacje, które sprawią, że pierwsza niedziela wakacji będzie wyjątkowa.

sobota, 2 lipca 2022, godz. 12.00 – 18.00, wstęp bezpłatny
godz. 12.00-14.00 – Czytanie i działanie
Spotkanie z książkami o miastach i rzekach oraz miastach nad rzekami. Warsztat dla dzieci (4-12 lat) i dorosłych. Podczas wydarzenia poznamy najlepsze książki dla dzieci o architekturze i budowlach wokół nich, będziemy wytyczać brzeg rzeki, budować wielkoformatowe miasto, a także dowiemy się o zasadach budowania i powstawania miast oraz osiedli. Podczas spotkania zaprezentowanych zostanie kilka książek tematycznych, a jedna z nich będzie czytana. Na wydarzenie obowiązują zapisy.
godz. 14.00-15.30 – Zbudujmy dźwięki, niech płyną
Zabawa muzyczna, podczas której uczestnicy zabawią się dźwiękami śpiewanymi i granymi, a także stworzą, z pomocą prowadzącej, własne dźwięki i melodie, które popłyną… z wodnym nurtem przez Bydgoszcz i z wiatrem nad Bydgoszczą.
godz. 15.30-17.00 – Nad rzekami – gra rodzinna na tarasie Młynów
Zabawa rodzinna o charakterze podchodów (quizu z poszukiwaniem ukrytych zagadek), sprawdzająca wiedzę z zakresu architektury oraz zabudowy naszego miasta. Na uczestników gry czekać będą punkty z zadaniami.
godz. 15.30 do 18.00 – animacje dla dzieci
Zabawy nawiązujące do wody, rzek i budynków. W pogramie m.in. „budowle” z baniek mydlanych, tematyczne zabawy ruchowe, malowanie twarzy i wiele, wiele więcej.
godz. 17.00 -18.00 – podsumowanie rodzinnej gry

niedziela, 3 lipca 2022, 12.00 – 18.00, wstęp bezpłatny.
godz. 12.00-14.00 – CZYTAM ŚWIAT
#CzyTamŚwiat, czyli sensoryczne spotkanie z książkami dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodzin, podczas którego poznamy najlepsze książki dla najmłodszych nawiązujące do tematyki wydarzenia, m.in.: “Zakątki, czyli kto tu mieszka?” Michaliny Rolnik, “Moja pierwsza książka o domach zwierząt” Eric Carle’a czy ”Miastonauci” Tytusa Brzozowskiego. Na  podstawie tych książek podejmiemy artystyczne aktywności, które odwoływać się będą do wszystkich zmysłów i założeń terapii integracji sensorycznej. Uczestnicy będą, m.in. dekorować duże kartonowe szablony budynków, używając do tego materiałów, które będą mogli nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale też powąchać, usłyszeć, posmakować… Na zajęciach pojawią się warzywa, sypkie materiały spożywcze i masy sensoryczne. Na wydarzenie obowiązują zapisy.
godz. 14.00-15.30 – MELODIA PŁYNIE
Koncert i zabawa muzyczna. Wystąpi trio w składzie: Ada Rychwalska – śpiew, prowadzenie; Marcin Bączkowski – gitara; Daniel Pradella – pianino. Artyści wykonają utwory o tematyce związanej z wodą, m.in. “Moon River”, “Pół kroku stąd”, “Hej żeglujeże żeglarzu”, “Wade in a water”. Każdy utwór będzie przeplatany wspólna zabawą rytmiczną lub melodyczną. Cały występ ma charakter interaktywny  i międzypokoleniowy, dla dorosłych pojawi się kilka utworów śpiewanych i jeden instrumentalny,  przygotowanych specjalnie z myślą o nich
godz. 15.30 -18.00 – TARAS ZABAW
W tym czasie zabawy przebiegać będą w trzech równoległych blokach:
1.animacje
Zabawy nawiązujące do wody, rzek i budynków. W programie m.in. „budowle” z baniek mydlanych, tematyczne zabawy ruchowe, malowanie twarzy i wiele, wiele więcej.
2. Zmaluj miasto… nad rzeką
Rodzinna aktywność plastyczna polegająca na malowaniu temperowymi farbami (wyłożonymi na papierowych talerzykach) i pędzlami, na dużych, płaskich, arkuszach kartonowych (np. rozmiaru A1) miasta marzeń, ukazującego to, czego współcześnie potrzebujemy nad rzekami.
3. TEKTURA i archiTEKTURA
Budowanie miasta na arkuszach szarego papieru i  kolorowych tektur oraz sznurków oraz papierowych torebek.

Program na kolejne weekendy TUTAJ.