logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Maj miesiącem Mam
Tegoroczna, siódma już edycja projektu Maj Mam odbywa się pod hasłem „Mam prawo”. Podczas warsztatów poruszane będą prawne aspekty m.in. urlopu macierzyńskiego, pracy w ciąży, czy karmienia piersią w pracy. Dzieci jak zawsze mile widziane. Wstęp na wszystkie warsztaty jest wolny.


Maj Mam jest adresowany do kobiet w różnym wieku i na różnym etapie zawodowej drogi. Zapraszamy młode mamy, które chcą rozpocząć aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem, aktywne kobiety, które mają pomysł na własny biznes, ale boją się zrobić pierwszy krok i kobiety, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły. DZIECI MILE WIDZIANE. Bezpłatne animacje w zasięgu wzroku rodzica, żeby dzieci się nie nudziły. Obiekt jest przystosowany do przyjęcia mam z dziećmi.

W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem MAM prawo. Poruszymy aspekty prawne urlopu macierzyńskiego, wychowawczego, wolnego, pracy w ciąży, powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, łagodnego rozstania z dzieckiem, karmienia piersią w pracy, zabezpieczania swoich praw w swojej działalności oraz praw i przywilejów dużych rodzin w Bydgoszczy. A także wiele innych tematów dot. aspektów prawnych, które prawdopodobnie "urodzą się" w trakcie rozmów i warsztatów.

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 r. w godz. 10:00 – 14:00, w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.

Program:
10.00 – Powitanie

10.10 – Jak wdrożyłam swoje pomysły w życie? panel mam inspirujących - Maria Godlewska - Sylwia Malicka - - Paulina Wojciechowska - Justyna Chmiel

11.20 – "Akcja Akceleracja!" - wsparcie BARR dla początkujących przedsiębiorców

11.30 – rozmowy przy kawie i małej przekąsce

12.00 – Warsztaty równoległe

14.00 oficjalne zakończenie spotkania - ale nadal można zostać i rozmawiać przy kawie :)( BCOPW otwarte jest do 20.00)

Tematyka warsztatów:

MAM prawo i umiem z niego korzystać, czyli jak prowadzić własną firmę
Maria Godlewska - Jest radcą prawnym. Swoją praktykę zawodową rozpoczynała u Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie oraz w ramach świadczenia wsparcia prawnego przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie ukończyła roczny kurs z zakresu praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Następnie przez okres 13 lat pracowała w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie na stanowisku głównego negocjatora/radcy prawnego. Od 3 lat prowadzi swoją kancelarię, w ramach której zajmuje się doradztwem w kwestiach zgodności modeli biznesowych firm z obowiązującym prawem oraz ochrony ich innowacyjnych pomysłów/własności intelektualnej. Prywatnie jest mamą Leona, Marcela i Matyldy.
MAM prawo w pracy
Sylwia Malicka - specjalistka z ponad 7 letnim doświadczeniem w branży zarządzania zasobami ludzkimi, wykorzystująca aktualną wiedzę z zakresu prawa pracy w codziennej praktyce, prywatnie żona, mama półtorarocznej Nadii.
MAM dziecko - łagodne rozstanie
Dominika Czarnecka-Pijarowska - Jest mamą trójki dzieci oraz trenerem Family Lab Polska. Pracowała w szkole podstawowej i w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, była wychowawcą w przedszkolu. Od kiedy została mamą, rozwija się w kierunku świadomego rodzicielstwa i świadomego życia. Zdobytą wiedzą na temat relacji i dzieci dzieli się na licznych warsztatach i szkoleniach z innymi rodzicami, opiekunami, nauczycielami podczas warsztatów czy indywidualnych konsultacji.

W trakcie spotkania zapewniamy:

- opiekę profesjonalnych animatorów; miejsce do raczkowania w zasięgu wzroku rodzica
- strefę Bydgoskiej Rodziny 3 plus - informacje dot. programu
- strefę przyjazną karmieniu piersią zorganizowana przez Stowarzyszenie "Mały Ssak"
- strefę profesjonalnej wizażystki - porady indywidualne dot. ubrania i makijażu - Anna Oborska
Udział w szkoleniach oraz animacje dla dzieci są bezpłatne.

Zapisz się!
Rejestracja na stronie www.bydgoszcz.pl/majmam

Dodatkowych informacji udziela Karolina Jaruszewska, e-mail: karolina.jaruszewska@um.bydgoszcz.pl , nr tel. 52 588 92 73.

Napisz nam, na które warsztaty przyjdziesz, ile dzieci i w jakim wieku przyprowadzisz ze sobą. Chcemy jak najlepiej przygotować się na Wasz udział w spotkaniu.

Projekt „Maj Mam” realizuje Miasto Bydgoszcz wraz z partnerami - Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Strefą przyjazną karmieniu piersią „Mały ssak”.