logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kot Bandziorek promuje akcję „Ratuj”
Właśnie ruszyła specjalna akcja wspierająca psy i koty, które czekają na swój nowy dom w schroniskach i fundacjach. Do akcji dołączyło także bydgoskie schronisko dla zwierząt. Kot Bandziorek namawia do internetowej zbiórki środków przeciwkleszczowych.


Już po raz czwarty możemy włączyć się w akcję „Ratuj”. Na stronie internetowej www.dlaSchroniska.pl prowadzona jest zbiórka środków przeciwkleszczowych dla podopiecznych schronisk i fundacji zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Problem ukąszeń przez kleszcze jest znany wszystkich właścicielom czworonogów. Nawet spacerując po parku lub wypuszczając zwierzę na podwórko niezbędne jest zabezpieczenie skóry zwierząt przed ukąszeniem kleszczy. Dzięki akcji czworonogi ze schronisk także będą bezpieczne.

- Z roku na rok kleszcze to coraz większy problem. Dlatego ratunkiem dla naszych podopiecznych są np. obroże i krople, które powodują, że kleszcze nie wczepiają się w skórę zwierzaka – mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska. - Leki, które skutecznie odstraszają te pasożyty to spory wydatek dla naszej placówki. Dzięki akcji „Ratuj”, możemy liczyć na dodatkowe wsparcie w tym zakresie – dodaje.

Kleszcze są niebezpieczne zarówno dla ludzi,  jak i dla zwierząt. Część z nich przenosi babeszjozę, która niszczy czerwone krwinki, powodując uszkodzenie nerek i wątroby. Może prowadzić do śmierci, gdy nie jest w porę wyleczona. Ukąszenie kleszcza może doprowadzić także do wirusowego zapalenia mózgu, które może być równie tragiczne w skutkach.

Aby włączyć się do akcji wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, klikając w baner „Ratuj” wybieramy placówkę, którą chcemy wesprzeć. Kot Bandziorek w imieniu swoich koleżanek i kolegów zachęca do włączenia się do akcji. Zbiórka potrwa do końca czerwca.
Bezpośredni link do wsparcia bydgoskiego schroniska dla zwierząt znajduje się TUTAJ.