logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Już pół tysiąca osób chce mieć Bydgoską Kartę Młodzieży!
Program Bydgoska Karta Młodzieży ruszył miesiąc temu, a już ponad 500 osób złożyło wniosek o jej wydanie. To ważny projekt skierowany do młodzieży uczącej się w naszym mieście, który ma zachęcać do korzystania z oferty kulturalnej, rozrywkowej czy gastronomicznej.


Zasady działania Programu są bardzo proste - uczący się w Bydgoszczy młodzi ludzie składają wniosek o wydanie Bydgoskiej Karty Młodzieży, która uprawniać będzie do korzystania z ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez Partnerów Programu. 

Program ruszył 2 kwietnia 2019 roku - w niewiele ponad miesiąc wpłynęło ponad 500 wniosków o wydanie takiej karty. Potencjalnie będzie mogło z niej korzystać nawet 15 tys. osób, które uczy się w bydgoskich szkołach ponadpodstawowych. Chodzi o to, aby wyciągnąć młodzież z domów i zaproponować im ciekawe formy spędzania wolnego czasu wolnego.

Bydgoska Karta Młodzieży to trzecia, po Karcie Seniora i Dużych Rodzin, inicjatywa wspierania konkretnej grupy społecznej - tym razem młodych osób. Do programu dołączyło kilkudziesięciu partnerów - promują specjalnie przygotowaną ofertę na swoich stronach internetowych, portalach społecznościowych i stacjonarnie w formie naklejki na lokalu. Posiadacze karty będą mogli korzystać m.in. ze specjalnej oferty kulturalnej, gastronomicznej, sportowej, czy edukacyjnej. Pełna lista Partnerów znajduje się TUTAJ.

Co zrobić, aby otrzymać Bydgoską Kartę Młodzieży:

Wniosek o wydanie Karty składamy elektronicznie za pośrednictwem strony www.mrm.edu.bydgoszcz.pl. W formularzu uzupełniamy wszystkie niezbędne dane oraz wybieramy miejsce odbioru Karty. Wniosek jest rozpatrywany w ciągu 21 dni. Po poprawnym wypełnieniu formularza drukujemy potwierdzenie, które należy okazać w momencie odbioru Karty. Ze względu na obowiązujące przepisy odbiór następuje w obecności rodzica lub opiekuna prawnego ucznia. Uczniowie uczący się w publicznych szkołach ponadpodstawowych odbierają gotową Kartę w szkole, w której się uczą. Z kolei młodzież uczęszczająca do bydgoskich szkół niepublicznych po odbiór Karty udaje się do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.   

 

Karta wydawana jest na czas trwania nauki, co w praktyce oznacza możliwość korzystania ze zniżek u Partnerów nawet przez 5 lat. Należy zapamiętać, że Bydgoska Karta Młodzieży jest ważna tylko z aktualną legitymacją szkolną lub zaświadczeniem o nauce. Co ważne Program skierowany jest do wszystkich uczniów, którzy uczą się w Bydgoszczy, także tych mieszkających poza granicami naszego miasta.