logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dywany kwiatowe ozdobią centrum miasta
Już po raz dziesiąty Wyspę Młyńską pokryją kwietne dywany ułożone z płatków tulipanów. W tym roku kolorowe kobierce tworzone będą pod hasłem 60. Rocznicy działalności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Bydgoszczy.


Układanie dywanów kwiatowych rozpocznie się w sobotę 11 maja z samego rana. Płatki tulipanów w zaprojektowane przez siebie wzory układać będą wspólnie uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego i pracownicy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Bydgoszczy.

Kolorowy kobierzec ma być gotowy około południa – w planach jest stworzenie dywanu z kwiatów o powierzchni około 1 tys. metrów kwadratowych w centralnym punkcie Wyspy Młyńskiej. 

Dywany Kwiatowe zawsze nawiązują do wydarzeń związanych z naszym miastem, ważnych postaci czy rocznic. W zeszłych latach powstały dywany na cześć m. in. Mariana Rejewskiego, Leona Wyczółkowskiego i Jana Pawła II. Hasłami przewodnimi były też m. in. „Rok Wisły”, a w zeszłym roku – 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczna edycja poświęcona będzie  60. Rocznicy działalności stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w  Bydgoszczy. 

Wydarzeniu dodatkowo towarzyszyć będą m. in. pokazy florystyczne i wspólna Zumba na świeżym powietrzu. 

Bydgoskie Dywany Kwiatowe są współfinansowane z budżetu miasta. Impreza rozpocznie się na Wyspie Młyńskiej o godz. 11.30. w sobotę 11 maja. 

Szczegóły TUTAJ.