logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Długa niedziela autobusu BBO
Już tylko do 12 czerwca można zgłaszać projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł. Mieszkańcy zgłosili już ponad 200 pomysłów. Zapraszamy w najbliższą niedzielę (9 czerwca) do zabytkowego autobusu BBO na ul. Długą.


W najbliższą niedzielę (9.06) w godz. 11-14 zabytkowy autobus BBO zaparkuje na ul. Długiej/róg Jezuickiej. Pomożemy mieszkańcom wypełnić formularz zgłoszeniowy i wyjaśnimy zasady BBO.

Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o tym, jak zmienią się nasze osiedla i miasto. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami Rad Osiedli i młodzieżą z Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, odbyliśmy dyżur pisania projektów dla mieszkańców. Byliśmy również autobusem na innych osiedlach naszego miasta. Autobus Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odwiedził Fordon, Okole, Osiedle Leśne, Szwederowo i Wyżyny.

Jakie projekty można zgłaszać?

•   Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.

•   Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Osiedla

Podział pieniędzy przeznaczonych na dane osiedle  znajduje się TUTAJ 

•   Z kolei na projekty ponadosiedlowe przeznaczamy kwotę blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.

Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo