logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Czekamy na zgłoszenia do konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku 2020
Ruszyła kolejna edycja konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku „Strzała Łuczniczki”. Termin zgłaszania wydawnictw do konkursu upływa 8 lutego br.


Celem konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku „Strzała Łuczniczki” jest nagrodzenie i promowanie najlepszych książek, które treścią bądź osobą twórcy związane są z Bydgoszczą, a wydane w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody. Książki do konkursu zgłaszają autorzy, wydawcy i czytelnicy w jednej z trzech kategorii: poezja, proza i eseistyka, poziom edytorski.

„Strzała Łuczniczki” to replika oryginalnej strzały ze stojącej w parku Kochanowskiego rzeźby Łuczniczki. W tym roku statuetki zostaną przyznane po raz 18. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 29 wydawnictw, a laureatami zostali: w kategorii poezja Bartłomiej Siwiec za tomik poezji „Przepompownia”; w kategorii proza i estetyka Grzegorz Musiał za powieść biograficzną poświęconą Tamarze Łempickiej „Ja, Tamara” i w kategorii poziom edytorski – Małgorzata Czyńska i Katarzyna Gębarowska (Fundacja Farbiarnia) za książkę „Zawód fotografistka”.

Książki do konkursu należy zgłaszać osobiście lub drogą pocztową do 8 lutego 2021 roku na formularzu zgłoszeniowym wraz z czterema egzemplarzami wydawnictwa na adres: Biuro Kultury Bydgoskiej, ul. Sielanka 8A, 85-083 Bydgoszcz. Zgłoszeń można dokonywać osobiście lub pocztą.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.