Coraz więcej pasażerów korzysta z bydgoskiego lotniska

W ubiegłym roku z Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało ponad 425 tysięcy podróżnych. Od 1 stycznia port dostępny jest całodobowo. Na lotnisku realizowane są kolejne inwestycje podnoszące jego atrakcyjność.

425 230 Pasażerów odprawił Port Lotniczy Bydgoszcz w ubiegłym roku. To wzrost o 2,9 % wobec wyniku z 2018 roku. Rekordowa była również liczba lądowań i startów, 11 134 operacji oznacza 27% więcej niż w roku 2018.
Na dobry wynik lotniska wpłynął m.in. rozwój siatki połączeń, przede wszystkim poprzez uruchomienie codziennych rejsów PLL LOT do Warszawy, jak i większa liczba lotów Ryanair do Dublina.

Jesienią rozpoczęły się też inwestycje, które będą sprzyjać atrakcyjności bydgoskiego lotniska.We wrześniu ruszyły prace na parkingu, obejmujące wymianę nawierzchni, modernizację układu drogowego i systemu parkingowego, dzięki czemu korzystanie z parkingu będzie szybsze i wygodniejsze. Spółka rozpoczęła też przebudowę części ogólnej terminalu, obejmującą między innymi przygotowanie nowych powierzchni handlowych i gastronomicznych dla podróżnych.

Dzięki uruchomionym służbom AFIS (Airport Flight Information Service), od 1 stycznia lotnisko pracuje w systemie całodobowym. Własna służba informacji powietrznej oraz służba meteorologiczna pozwala na obsługę statków powietrznych 24h, dzięki czemu zwiększa się dostępność dla samolotów rejsowych, czarterowych, prywatnych czy szkolnych. To oznacza możliwość dalszego rozwoju lotniska.

W 2020 roku z Portu Lotniczego Bydgoszcz uruchomione będą trzy nowe połączenia – rejsowe loty do Edynburga (od kwietnia) oraz wakacyjne loty zimowe do Tel Awiwu i letnie do Tirany.