logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz oczyma Ukraińców
Jak widzą Bydgoszcz mieszkający nad Brdą Ukraińcy? Czy czują się u nas dobrze? Czy Bydgoszcz to przyjazne miejsce do życia i rozwoju? Między innymi na te pytania odpowiadają w filmie Jakuba Herolda zrealizowanym w ramach konkursu o współfinansowanie projektów mających szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej Miasta Bydgoszczy. „Bydgoszcz – nasze wspólne miasto” ma 4 bohaterów, którzy od kilku lat mieszkają nad Brdą.


Twórcą filmu sfinansowanego przez miasto Bydgoszcz jest Jakub Herold – doktorant Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego od lat wspólnie z miastem realizujący projekty dotyczące współpracy z Ukrainą, w tym z  miastami partnerskimi Krzemieńczuk i Czerkasy. Konkursowy projekt polegał na realizacji filmu krótkometrażowego promującego Bydgoszcz w języku ukraińskim.

Ideą stworzenia filmu było jak najszersze jego rozpowszechnianie. Film został przez autora przesłany do Ambasady Ukrainy w Polsce, Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku, do miast partnerskich Bydgoszczy na Ukrainie i wielu innych potencjalnie zainteresowanych nim podmiotów. 

Film można obejrzeć tutaj