Bydgoskie pasje w nowym filmie dokumentalnym

Film pt. „Bądź Bądź” przedstawia bydgoskich artystów, rzemieślników oraz miejskie inicjatywy. Zapraszamy na premierę filmu oraz spotkanie z twórcami, które odbędzie się w 14 września, o godz. 20. Wstęp jest wolny.

Przez ostatnie trzy miesiące powstawał w Bydgoszczy nietuzinkowy film dokumentalny. Film pt. „Bądź Bądź” przedstawia szerszemu gronu bydgoskich artystów, rzemieślników oraz bydgoskie inicjatywy. Przybliża nam środowisko, w którym dążenie do aspiracji i rozwoju to stałe czynniki napędzane przez pasje, z których ekspresyjność i innowacyjność są świętem sztuki. Ten film to muzyka, teatr, śpiew, taniec, pasja do parzenia kawy czy organizowania nietuzinkowych wydarzeń artystycznych. "Bądź Bądź" to alternatywna definicja sztuki, gdzie sztuka jest odtwarzaniem rzeczy, bądź konstruowaniem form, bądź wyrażaniem przeżyć – jeśli wytwór tego odtwarzania, konstruowania, wyrażania jest zdolny zachwycać, bądź wzruszać, bądź wstrząsać.

Bohaterami filmu są:
Adela Konop - wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureatka Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018.
Magdalena ‘Lena’ Przepierska - założycielka bydgoskiej szkoły tańca „5 Element”, dyplomowany nauczyciel tańca (form ulicznych i jazzowych), pedagog, choreograf.
Rafał ‘Oer’ Skiba - producent muzyczny, performer. Laureat wielu konkursów muzycznych i producenckich w kraju i zagranicą.
kolektyw artystyczny WSTRZĄS, czyli Łukasz ‘SnowBPM’ Śniegowski – organizator, promotor, dj oraz jeden z założycieli kolektywu, Tomek ‘JahBwaiSki’ Jabłoński – współtwórca Wstrząsu, vj wizjoner oraz Łukasz ‘Buhhaj’ Brzozowski – dj, promotor. Kolektyw WSTRZĄS organizuje nietypowe widowiska muzyczne z elementami teatru.
Mateusz Karczewski - barista od 10 lat, stojący na straży kawy speciality w Bydgoszczy. Właściciel firmy kawowej Post Coffice oraz kawiarni PO CO.
Audun Sorbotten – roaster, mistrz świata w paleniu ziaren kawy, właściciel bydgoskiej palarni Audun Coffee.

„Bądź Bądź” – premiera filmu i spotkanie z twórcami: 14 września (sobota), godz. 20. Miejskie Centrum Kultury – Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12. Wstęp jest wolny!

Produkcja powstała w ramach projektu „Poznajmy się lepiej” współfinansowanego przez Miasto Bydgoszcz. Miasto przekazało na projekt 30.000 zł w ramach konkursu "BYDGOSZCZ. Dzieje się"