logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Mikołajki
Śpieszymy z dobrą informacją – w tym roku Mikołajki potrwają aż dwa dni! A może nawet i tydzień! Zapraszamy do wspólnej zabawy najmłodszych bydgoszczan (i nie tylko). 5 i 6 grudnia czekamy na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym. Specjalne atrakcje przygotował także Myślęcinek wraz z Parkiem Iluminacji Świetlnych Lumina Park, Miejskie Centrum Kultury oraz Teatr Improwizowany wymyWammy.


5 grudnia to będzie taki mikołajkowy przedsmak. W niedzielę zapraszamy do Myślęcinka, a dokładniej do Ogrodu Zoologicznego. Na uczestników czeka wyjątkowy spacer z niespodziankami. Będą spotkania ze zwierzętami i konkursy! Start o godz. 11:00 w pawilonie Akwarium Terrarium przy ekspozycji krokodyli.

A jeśli jeszcze nie udało Wam się dotrzeć do nowego parku iluminacji w Myślęcinku, zapraszamy tam szczególnie od 4 do 12 grudnia. W tych dniach pośród miliona małych światełek będzie przechadzał się Mikołaj, który każde grzeczne dziecko poczęstuje słodkościami. Może znajdziecie go w Batyskafie..? 

Mikołaja znajdziecie również na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym. W niedzielę szukajcie go między 15:00 a 18:00, w poniedziałek – między 16:00 a 19:00. Róbcie sobie pamiątkowe zdjęcia i wrzucajcie je do mediów społecznościowych.

Zdjęcia z Wami też chętnie zrobią sobie szczudlarze, którzy 6 grudnia przebrani będą za elfa i renifera. W poniedziałek znajdziecie ich na jarmarku już od 14:30. A warto ich znaleźć, bo będą rozdawać magiczne krówki. Spośród wszystkich cukierków oznaczyliśmy 300, które w bydgoskim namiocie (naprzeciwko sceny) wymienicie na drobne upominki, przygotowane przez bydgoskich wystawców. Może to być na przykład jakaś figurka, domowa konfitura lub zestaw herbat. Kto pierwszy ten lepszy!

Ale to jeszcze nie wszystko! 6 grudnia o godz. 16:00 na bydgoskiej scenie pojawią się dobrze Wam znane Funimki, które poprowadzą wesołe animacje dla dzieci. Z kolei o 18:00 coś dla dorosłych – występ uwielbianego przez Was artysty, Tomasza Krzesińskiego, który swą grą na kontrabasie zabierze Was w swój muzyczny świat. Ze sceny będziemy Was także pytać o różne ciekawostki związane m.in. z naszym miastem, a do wygrania będą rodzinne bilety do Parku Iluminacji.

Tego dnia sami również możecie zostać takimi Świętymi Mikołajami… pomagając innym. W bydgoskim namiocie będą czekać Onko-Mikołaje, którzy będą zbierać pieniądze na remont świetlicy na dziecięcym oddziale onkologicznym w Szpitalu Jurasza. Chętnie za to pomalują dzieciom buzie, wymodelują balony lub poczęstują słodkościami.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza 6 grudnia na filmowe świętowanie Mikołajek. Kino Orzeł przygotowało dwie propozycje. O godz. 17:00 obejrzymy „Gwiazdkę Klary Muu”, a o 18:30 „Świąteczną wyprawę Pana Patyka”. Bilety na mikołajkowy seans kupicie tutaj

I na dokładkę – improwizowana bajka od grupy wymyWammy. Ale to już online, 6 grudnia o godz. 18, na FB Teatru Improwizowanego (link tutaj). Bajka nazywa się „Wieczór ze Świętym Mikołajem” i będzie to historia pełna niespodziewanych zwrotów akcji, ciepła i świątecznej atmosfery. Nie zabraknie rozgrzewek, dzięki którym dzieci będą mogły aktywnie w tym uczestniczyć.

Bawcie się dobrze!