logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie meble z lat 60-tych w bwa
W Galerii Miejskiej bwa odbędzie się wyjątkowa wystawa mebli, które cieszyły się popularnością w latach 60-tych i powstały w naszym mieście. Na wernisaż wystawy „Punkt podparcia” zapraszamy 14 sierpnia (środa) o godz.18. Wstęp jest wolny.


Punkt podparcia to wystawa odwołująca się do długiej i bogatej historii Bydgoskich Fabryk Mebli, w ramach której, pokazane zostanie kilka popularnych i znanych elementów wyposażenia mieszkań produkowanych w latach 60.

Twórcami najbardziej znanych i masowo produkowanych sprzętów byli między innymi: Rajmund Teofil Hałas, Stanisław Lejkowski oraz Wacław Leśniewski. Dobry design mebli bydgoskich- śmiała i nowoczesna linia oraz ich wykonanie zyskują coraz większe uznanie. Dzięki modzie na lata 60. dziś inaczej patrzymy na umeblowanie, które przez lata kojarzone były jako wspomnienie PRL-u.

Wszystkie meble prezentowane podczas wystawy zostały udostępnione przez Michała Kaliskiego, bydgoszczanina, który od lat z pasją zajmuje się renowacją mebli vintage. Kuratorem wystawy jest Michał Kaliski. Koordynatorem Agnieszka Gorzaniak. Wystawa będzie czynna do 28 września.  

Punkt podparcia / Galeria Miejska bwa, ul. Gdańska 3/ 14 sierpnia, godz. 18.00. Wystawa można będzie oglądać do 28 września br.