logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych ma rok!
8 października br. zapraszamy na IV Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które będzie także okazją do podsumowania pierwszego roku działalności Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „BCOPW Gdańska 5”. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Forum jest wolny.


Tego dnia zaplanowaliśmy szereg specjalnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych mieszkańców Bydgoszczy. Będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach w kawiarence obywatelskiej, spotkaniach z ekspertami z tzw. trzeciego sektora, panelach dyskusyjnych. Będzie tez okazja do skorzystania z porad prawno-księgowych i merytorycznych. Tego dnia nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą inicjatywę pozarządową "Przechodzący Przez Rzekę”.

W trakcie uroczystych obchodów rocznicy powstania BCOPW zostaną również wręczone podziękowania za udział w tegorocznej prezentacji NGO’sów podczas IV Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Ten wyjątkowy dzień zakończy część nieoficjalna z muzyką na żywo.

Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2019 „Roczek” BCOPW. 8 października 2019 roku, godz.: 9:00 – 20:00 Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Gdańska 5

Harmonogram wydarzeń
9.00 – 11.45 – poranek wypełniony atrakcjami w kawiarence obywatelskiej
- 10.00 – warsztat sitodruku – zrób sobie pamiątkę z roczku
- 10.30 – warsztat przekąsek – drugie śniadanie w BCOPW
- 11.00 – regał z książkami dla ciebie w BCOPW – bookcrossing – znakowanie książek W trakcie poranka animacje w kąciku dziecięcym zapewni Fundacja dr Clown

12.00 – 15.30 IV Forum Inicjatyw Pozarządowych 12.00 – 13.00 – Panel dyskusyjny „Jestem NGO-sem i co dalej” (panel kierowany do osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w organizacji pozarządowej)
13.15 – 14.15 – Panel dyskusyjny „działam na rzecz mojej społeczności – od pomysłu do realizacji” (panel kierowany do organizacji, grup nieformalnych, osób fizycznych realizujących lub chcących zrealizować swoje inicjatywy, pomysły dla lokalnej społeczności) 14.30 – 15.30 – Panel dyskusyjny „Pozyskuję środki zewnętrzne (z różnych źródeł), więc jestem” (panel z udziałem przedstawicieli organizacji i instytucji udzielających wsparcia ngo-som oraz z udziałem bardzo doświadczonych działaczy III sektora)

W trakcie paneli bezpłatne doradztwo: księgowe, prawne, wydziały UMB ogłaszające konkursy, RDPP (konsultowanie programu współpracy), KPOWES, PFRON, LGD, Stowarzyszenie TŁOK, Budżet Obywatelski, Młodzieżowa Rada Miasta

16.00 – 17.00 – uroczyste obchody rocznicy otwarcia BCOPW
- wręczenie nagród w konkursie „Przechodzący Przez Rzekę”
- wręczenie podziękowań za udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych
- TORT J

18.00 – 20.00 – „świętujemy roczek” – część zupełnie nieoficjalna dla przedstawicieli NGO-sów w BCOPW – muzyka na żywo!

ZAINTERESOWANI UDZIAŁEM W ZAPLANOWANYCH WYDARZENIACH, PROSZENI SĄ O POTWIERDZENIE UDZIAŁU DO DNIA 1 PAŹDZIERNIKA 2019 R.