logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoscy uczniowie z pomocą dla potrzebujących - wpierają przychodnię studencką
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych pomagają przychodni studenckiej, która za darmo wspiera ubogich i bezdomnych. Młodzież rozpoczęła zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które przekazane zostaną młodym lekarzom. Do udziału w akcji namówili uczniów z innych bydgoskich szkół.


Wszystko w ramach akcji Helpium Medicum – to projekt, którego celem jest wsparcie bydgoskiej przychodni studenckiej „Otwarte drzwi”, która działa przy Bazylice przy Al. Ossolińskich 2. Przychodnia to pomysł studentów Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. To miejsce, gdzie przyszli lekarze pod okiem profesjonalistów pomagają bezdomnym i ubogim. 

Teraz studentom pomogą ich młodsi koledzy - z inicjatywą zbiórki wyszli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych -  w ramach akcji zbierać będą dla przychodni m. in. ubrania, artykuły medyczne, śpiwory, środki czystości itp. 

Do włączenia się w akcję namówili już kolegów z innych bydgoskich szkół – w Helpium Medicum bierze już udział 11 innych placówek. 

Akcja ruszy 17 lutego i potrwa miesiąc. Swoim patronatem objął prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. 

Warto wiedzieć: 

Przychodnia Studencka „Otwarte Drzwi” została powołana z inicjatywy studentów Collegium Medicum zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA Poland. Pomagają im Fundacja NEUCA dla zdrowia oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. Do gabinetu mogą się zgłaszać osoby ubogie, nieubezpieczone, bezdomni oraz samotne matki z dziećmi.

Przychodnia czynna jest w poniedziałki w godz. do 16,.30 – 18.00.