logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bieg Niepodległości – odbierz pakiet startowy
Od środy, 6 listopada do piątku 8 listopada odbierać można pakiety startowe Biegu Niepodległości. To najważniejszy miejski bieg, w którym udział zapowiedziało 1 tys. 500 bydgoszczan.


Na liście startowej zameldował się komplet 1 500 zawodników. Najstarszy śmiałek, który zmierzy się z dystansem 5 km ma 79 lat. Najmłodszy zawodnik będzie pokonywał trasę w towarzystwie rodziców – ma nieco ponad roczek. W stawce sportowców 58% stanowią panowie, 42% to panie. 

Bieg rozpocznie się 11 listopada w Święto Niepodległości o godz. 15.00 (start z Placu Wolności). 

Pakiety startowe będzie można odbierać w Sali Łochowskiego przy ul. Jezuickiej 2 w środę, czwartek i piątek (6, 7, 8 listopada) od 9:00 do 19:00. W zestawach znajdują się koszulki techniczne z krótkich rękawem, numery startowe i zwrotne chipy pomiarowe.  Jeżeli planujecie odebrać pakiet dla innej osoby, trzeb mieć przy sobie kopię jej dowodu tożsamości (może to być wydruk lub zdjęcie w telefonie). Pakiety będzie można odebrać także w dniu imprezy między 13:30 - 14:30, ale czas ten rezerwujemy przede wszystkim dla zawodników przyjezdnych. W dniu imprezy pakiety wydajemy na Placu Wolności.

Tradycją bydgoskiej imprezy jest honorowanie zwycięzców wyjątkową nagrodą. Najlepsze i Najlepsi w kategorii Open otrzymają replikę białej broni wykorzystywanej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas oficjalnych uroczystości wojskowych. Nasza nagroda została wykonana na wzór polskiej szabli kawaleryjskiej z 1917 r. Szabla zostanie wręczona na specjalnie przygotowanym drewnianym tablo, w zestawie z pochwą. Charakterystycznym elementem szabli jest rękojeść z wytłoczonym polskim godłem oraz skórzanym obiciem.

Trasa liczy 5 kilometrów - pierwszy kilometr liczyć będziemy od bramy startowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 do budynku przy Gdańskiej 102, tuż za skrzyżowaniem z ul. Chodkiewicza i ul. Chocimską. Drugi kilometr zaczniemy jeszcze na Gdańskiej, by chwilę później skręcić w prawo na ścieżkę rowerową i chodnik wzdłuż ulicy Kamiennej. Trzeci kilometr rozpoczniemy biegnąc chodnikiem i ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Sułkowskiego. Pokonamy go docierając przez ul. Chodkiewicza do ul. 20 stycznia 1920 r. Zamkniętą ulicą 20 stycznia 1920 r. dobiegniemy do Al. Mickiewicza. Przetniemy ją i dotrzemy do budynku Filharmonii Pomorskiej. Tam czeka nas zakręt w lewo pod kątem prostym. Wbiegamy na parkową ścieżkę i docieramy do zbiegu ul. Paderewskiego i ul. Staszica. Czwarty kilometr pokonamy dobiegają bus pasem do skrzyżowania ul. 3 maja i ul. Księdza Piotra Skargi. Ostatni kilometr naszego biegu jest wręcz naszpikowany zakrętami. Z ul. Skargi skręcamy w lewo w ul. Konarskiego (bieg „pod prąd”, ulica zamknięta dla ruchu), dalej w prawo na chodnik wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Jeszcze raz w prawo w ul. 19 marca 1981 r. Gdy dotrzemy do Parku im. Kazimierza Wielkiego, czekać na nas będzie jeszcze kilka kolejnych zakrętów po parkowych alejkach, by w końcu dotrzeć do mety nieopodal Fontanny Potop.

Szczegóły biegu na www.aktywnabydgoszcz.pl